У громадянського журналіста Амета Сулейманова відібрали ліки, його утримують у спецблоці СІЗО

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Квітня 2023, 11:03
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
26 Квітня 2023, 11:03

Громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова утримують у спецблоці СІЗО, у нього відібрали ліки, яких він потребує.

Про це повідомила його дружина Ліля Люманова після побачення з ним у СІЗО Сімферополя, повідомляє "Кримська солідарність".

Кримський татарин страждає на хронічну ревматичну хворобу серця, внаслідок чого лікарі прописали йому препарат Біцилін-5 (Bicillin-5). Укол необхідно отримувати один раз на три тижні. Однак, після потрапляння до ізолятора у нього відібрали препарат і шприци. "Тепер питання у тому, як це буде проходити, хто робитиме, чи робитимуть взагалі?, — переживає Ліля Люманова. Частину ліків Сулейманову дозволили залишити при собі, він їх приймає щодня, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 24 квітня дружина отримала дозвіл на побачення з чоловіком. Це їхня перша зустріч за 3 тижні після переведення з-під домашнього арешту до СІЗО. 5 квітня Амету Сулейманову, попри медичні діагнози та рішення лікарів про заміну серцевого клапана, змінили запобіжний захід.

Люманова повідомила, що стан здоров'я чоловіка "похитнувся через зміну обстановки, реальності, режиму". Кримський татарин не зміг тримати піст у слідчому ізоляторі, оскільки був змушений пити ліки. Карантинне відділення, куди бранця помістили після прибуття до СІЗО, - це маленьке підвальне приміщення.

У ньому утримувалися 11 осіб, там було дуже накурено, з усіх не курив лише він один. Перебування протягом 2 тижнів у цьому закуреному підвалі призвело до того, що у нього з'явилася задишка та кашель, - повідомила дружина Сулейманова.

Також громадянський журналіст повідомив, що його непокоїть високий тиск та біль у грудях, через що він змушений постійно приймати ліки.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 квітня політв'язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя.

Як писали QIRIM.News, адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв відвідали Амета Сулейманова в ізоляторі тимчасового тримання у Бахчисараї. За словами Курбедінова, у нього постійні болі в серці, головні болі.

Нагадаємо, українські правозахисники закликають запровадити персональні санкції проти осіб — громадян рф, причетних до незаконного ув’язнення громадянського журналіста “Кримської солідарності” Амета Сулейманова.

Як повідомляли QIRIM.News, на початку лютого російський апеляційний суд залишив у силі вирок Південного окружного військового суду політв'язню, громадянському журналісту «Кримської солідарності» Амету Сулейманову - 12 років колонії суворого режиму.  Його захисниця Ліля Гемеджі вважає вирок смертним.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 березня 2020 року в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.