У Канаді показали реалії окупованого Росією Криму та зібрали гроші для сімей політв'язнів

Новини України та світу
Анна Артемова
21 Вересня 2021, 15:59
Анна Артемова
21 Вересня 2021, 15:59

Під час Українського фестивалю в Торонто зібрали гроші для сімей політв'язнів кримських татар. Про це в коментарі "Кримським новинам" розповіла виконавчий директор Асоціація Кримських татар Канади Ельвіра Ірсай.

Нам вдалося зібрати $ 1000, які ми передамо трьом сім'ям, годувальників яких нещодавно затримали і прписують надумані звинувачення. Це сім'ї Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова і Азіза Ахтемова, - зазначила Ірсай.

Вона розповіла, що Український фестиваль в Торонто проводиться щороку в середині вересня протягом трьох днів. Він є одним із наймасштабніших фестивалів в Північній Америці, який відвідують близько мільйона гостей.

Минулого року через пандемію Фестиваль уперше за 25 років скасували. У цьому ж році організатори отримали дозвіл на проведення фестивалю з великими обмеженнями. Він був суворо за квитками, кількість гостей - 500 осіб, - повідомила Ірсай.

За її словами, учасники Фестивалю - це українські комерційні, громадські, творчі організації, які представляють українську діаспору в Канаді. Також запрошуються творчі колективи з України для виступу на великій сцені.

У цьому році учасниками Фестивалю були всього лише 5 організацій, серед яких - Асоціація Кримських татар Канади. Ми розповідали гостям і запрошеним політикам про нові абсурдних арешти (арешт Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова), тортурах і вигаданих звинуваченнях в Криму. Крім цього, ми оголосили збір коштів для матеріальної підтримки їхніх сімей. Усі виручені гроші від продажу кримських сувенірів і пожертвувань ми передамо сім'ям цих трьох затриманих, - розповіла вона.

Ірсай зазначила, що вони намагалися докладніше розповісти про реалії, які відбуваються в окупованому Росією Криму.

Ми постаралися максимально передати і показати атмосферу в Криму. Зробили інсталяції у повний зріст з ОМОНом і фотографіями дітей політв'язнів кримських татар. Завдяки цим інсталяціям, гості фестивалю побачили справжні реалії в Криму, де нарівні з веселощами (весіллями, піснями і танцями) одночасно відбуваються арешти, надумані звинувачення і тортури в стінах ФСБ. Люди, особливо молодь, були шоковані, що таке свавілля і порушення прав людини, відбуваються в 21 столітті, - додала Ірсай.