У колабораціонізмі підозрюють підприємицю, яка допомогла окупантам перевезти до Криму тисячу українських дітей

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 14:04
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 14:04

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя повідомила про підозру підприємиці, яка уклала з державою-окупантом договір щодо перевезення на територію Криму 1000 дітей.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора у Telegram.

Жінці інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, після окупації півострова підозрювана зареєструвала ТОВ «Туристична агенція «АТЛАС»» відповідно до законодавства РФ, - йдеться у повідомленні.

У 2022 році вона уклала контракт з незаконно створеним «Кримським федеральним університетом ім. Вернадського».

За умовами договору компанія підозрюваної надала послуги з перевезення неповнолітніх з території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей до Криму та назад для 1000 дітей і 64 супровідників. За «роботу» вона отримала з держбюджету РФ понад 15 млн рублів, - зазначили у прокуратурі.

Служба безпеки України повідомила у Telegram, що неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом «добровільної евакуації».

Серед потерпілих – сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій. Для забезпечення депортації неповнолітніх російські загарбники залучили власницю однієї з кримських туристичних агенцій, - зазначили в СБУ.

Саме вона добровільно погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова. Для цього виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму.

Наразі підозрювана переховується на тимчасово окупованій території півдня України.