У Крайовій Раді Українців Криму просять РНБО України заборонити діяльність Української православної церкви Московського Патріархату

Новини України та світу
Ліна Тимошина
28 Березня 2022, 14:03
Ліна Тимошина
28 Березня 2022, 14:03

Представник Крайової Ради Українців Криму (КРУК), головний редактор газети “Кримська світлиця” Андрій Щекун закликав РНБО України заборонити діяльність Української православної церкви Московського Патріархату. Свою заяву він опублікував на сторінці Фейсбук КРУК.

Вважаю, що прийшов час Раді національної безпеки та оборони України заборонити УПЦ МП в Україні. Так само як це ви зробили нещодавно з політичними партіями, що мають зв’язок з країною-агресором Російською Федерацією та діяльність яких несе пряму загрозу територіальній цілісності нашої держави, – написав Щекун.

Крім того, своє звернення він направив до Офісу Президента України, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України із закликом не вагатися.

Немає часу вагатися! Від цих колаборантів та манкуртів йдуть прямі загрози національній безпеці України!»

На думку Щекуна, священники цієї церкви саме зараз мають зробити свій вибір. Представник Крайової Ради Українців Криму зазначив, що до них вже двічі публічно звертався з цією пропозицією Митрополит Епіфаній.

Цього достатньо, щоб було прийняти відповідне рішення, – наголосив він.


Щекун зауважив, що журналісти редакції «Кримської світлиці» з 2014 року фіксують всі факти антиукраїнської діяльності кримських єпархій УПЦ МП. Наразі є вже понад 20 інформаційних матеріалів про незаконні дії цієї церкви в Криму.