У Криму призначили дату «попереднього слухання» у справі Джелала та братів Ахтемових

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 15:03
Колаж "Кримська Солідарність"
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 15:03

18 лютого о 10:00 (за місцевим часом) у так званому «Верховному суді Криму» відбудеться перше «попереднє слухання» у кримінальній справі стосовно першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів Асана та Азіза Ахтемових.

Про це повідомивадвокат Микола Полозов.

Він нагадав, що проти фігурантів справи було застосовано «весь спектр «напрацювань» останніх років».

Зокрема, тортури електрикою, засекречені свідки, закриті судові процеси, навіть з питань запобіжного заходу та безліч інших заходів.

«За версією слідства ФСБ, Наріман Джелялов та брати Ахтемові за завданням спецслужб України вчинили акт диверсії на газопроводі біля с. Перевальне у Криму 23 серпня 2021 року, а також брали участь у незаконному обігу та контрабанді вибухових пристроїв. За цим звинуваченням Наріман Джелялов, Асан Ахтемов і Азіз Ахтемов загрожує до 20 років позбавлення волі. Ніхто з них не визнає провини у цій однозначно сфабрикованій кримінальній справі», - сказав він.

У коментарі QIRIM. News адвокат пояснив, що після попереднього слухання відбудеться перше судове засідання щодо справи за участю колегії суддів.

Ранее Полозов заявил, что рассчитывает на политические договоренности в увольнении Наримана Джеляла. По его словам, все это делается исключительно для того, чтобы усилить репрессивное давление на крымских татар в оккупированном Крыму. Посредством дел против них.