У КРЦ повідомили кількість випадків переслідування неповнолітніх в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 12:43
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 12:43

За період окупації Криму зафіксовано щонайменше 24 випадки переслідування неповнолітніх.

Про це повідомляє Кримськотатарський Ресурсний Центр.

Зокрема, 9 листопада 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону ухвалив «вирок» двом підліткам, підозрюваним у «підготовці терористичного акту» у Криму. Вони засуджені до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у виховній колонії та до чотирьох років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму відповідно.

20 березня 2023 року в окупованому Криму, в Алушті, затримали та поставили на облік чотирьох школярів за публікацію відео зі знищенням російського прапора. Зазначається, що на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну учні дев’ятого класу – двоє дівчат та двоє юнаків зірвали російський прапор з будівлі, розірвали та потопталися по ньому, а відповідне відео розмістили у мережі з часом.

Як правило, підлітків переслідують в адміністративному порядку і застосовують наступні види покарань – штрафують батьків або надають декілька діб арешту. Та на жаль, кількість переслідуваних окупантами дітей може бути більшою. Так само як і досі невідомо про точну кількість дорослих, які перебувають у російському полоні, - зазначили в КРЦ.

Кримськотатарський Ресурсний Центр вважає ці переслідування незаконними, політично вмотивованими та злочинними.

Ця політика окупантів спрямована на залякування дітей з метою подавити будь-які спроби висловити власну думку та висловити протест, а також схилити їх на свій бік. Такі випадки позначаться на дитячій психіці, залишаться у пам’яті на довгий час та вплинуть на подальше життя дітей, - підкреслили у правозахисній організації.

Кримськотатарський Ресурсний Центр вважає ці дії окупантів відступом Конвенції ООН про права дитини, якою на державу, в межах юрисдикції якої перебуває дитина, покладається відповідальність захищати права дитини без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження. А також грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, яке забороняє застосовувати законодавство країни-окупанта на окупованих територіях.

Як повідомляли QIRIM.News, напередодні у КРЦ заявили, що внаслідок окупації Криму 15 дітей трагічно загинули, 1 немовля було розлучене з матір'ю, десятки дітей постраждали через вбивство та насильницьке зникнення їхніх батьків.