«У «Кримській платформі» ви маєте підтримку 27 країн» - президент Європейської ради

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 09:25
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 09:25

Президент Європейської ради Шарль Мішель  засвідчив підтримку Україні від 27 європейських країн. Про це він заявив під час спільної пресконференції з президентом України  Володимиром Зеленським та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за результатами 23-го саміту Україна-ЄС. 

Ми засуджуємо незаконну анексію Криму і Севастополя. Ми постійно підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і незалежності України. І ми будемо підтримувати всі зусилля України у рамках двосторонньої і багатосторонньої співпраці, щоб зберегти світовий порядок, який базується на верховенстві права. І будьте певні, ви маєте підтримку 27 країн, зокрема, в ініціативі «Кримської платформи», сказав Мішель. 

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала Росію взяти на себе відповідальність як сторона конфлікту на Донбасі. А також повідомила про кроки у рамках «Кримської платформи».

Україна може бути впевнена в нашій твердій підтримці її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності.(…) Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність як сторона конфлікту. Що стосується "Кримської платформи", ми направили наших співробітників на південний схід України, щоб вони самі побачили, які потреби у громади, яка живе під впливом конфлікту, яка допомога їм потрібна, допомога та інвестиції на майбутнє - розвиток охорони здоров'я, інфраструктури, звязку, розвиток громадянського суспільства, - сказала очільниця Єврокомісії.

Вона зазначила, що таким чином Європа матиме змогу бачити ситуацію і потреби місцевих жителів, які потерпають від конфлікту.

Наприклад, скоро ми профінансуємо програму шкільних автобусів, щоб діти, які проживають вздовж контактної лінії на Сході України, могли ходити в школу. Дуже проста потреба, але має велике значення для покращення життя людей, які там проживають, – зазначила фон дер Ляєн.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 жовтня Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти Росії за незаконні «вибори» в окупованому Криму і на Донбасі під час спільної пресконференції з президентами Європейської ради Шарлем Мішелем та Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за результатами 23-го саміту Україна-ЄС. 

QIRIM.News писали також, що президент України Володимир Зеленський та голови Європейської Ради Шарль Мішель і Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі в рамках 23-го Саміту Україна – ЄС схвалили спільну заяву, де, зокрема, вимагають негайного звільнити кримськотатарських активістів.