У Кримській правозахисній групі назвали імена «суддів», які призначали покарання учасникам мирних зібрань

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 15:19
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 15:19

У грудні за адміністративними провадженнями, порушеними щодо учасників мирних зібрань (у вересні, жовтні та листопаді), було ухвалено 12 постанов про призначення штрафів від 6 тисяч до 15 тисяч рублів. Про це йдеться у Моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму за грудень 2021 року Кримської правозахисної групи.

Рішення ухвалювали «судді» Олександр Вороний — 6 рішень, Сергій Деменок, Юрій Гулевич, Віктор Можелянський, Євген Пронін, Катерина Чумаченко й ГалинаХулапова — по 1 рішенню, - йдеться у повідомленні.

Також правозахисники зазначили, що «суди» апеляційної інстанції затвердили 38 ухвал про призначення покарань.

Рішення ухвалювали «судді»: 11 рішень — Сергій Яковлєв, 10 — Любов Дяченко, 5 — Оксана Шидакова, 7 — Володимир Агін, 5 — Катерина Тимошенко, - розповіли у КПГ.


Усі постанови було ухвалено щодо учасників мирних зібрань, що проводили кримські татари, починаючи з 4 вересня 2021 року.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 грудня «Верховний суд Криму» залишив чинним рішення судів першої інстанції про штрафи затриманим учасникам одиночних пікетів 25 та 21 жовтня у Сімферополі. 

Нагадаємо, у жовтні співробітники окупаційної поліції затримали 21 кримського татарина, зокрема, трьох журналістів «Кримської солідарності», які прийшли підтримати засуджених. Їх звинуватили у порушенні карантинних обмежень, незважаючи на те, що вони були в масках та дотримувалися соціальної дистанції. На затриманих склали адміністративні протоколи. «Суд» оштрафував їх на суми від 5 до 15 тисяч рублів.

Як писали QIRIM.News, в окупованому Криму пройшов марафон «Єдність дорожча за штрафи», під час якого люди збирали монети та передавали їх на сплату штрафів активістам, яких притягають за адміністративними статтями.