У Кримському домі відбудеться диктант до Міжнародного дня рідної мови

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 08:22
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 08:22

21 лютого о 18:00 в Кримському домі відбудеться диктант до Міжнародного дня рідної мови. Про це повідомляє Кримський дім на сторінці у Фейсбук.

Громадська ініціатива “Nefes” проводить четвертий щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою до Міжнародного дня рідної мови, що був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року та відзначається 21 лютого кожного року.

Онлайн-диктант ставить за мету не перевірку знання правопису конкретної людини, метою акції є прояв загальнонаціонального та міжнародного єднання на підтримку кримськотатарської мови. У той самий час, така акція відповідає цілям та задачам Міжнародного десятиліття мов корінних народів світу (2022 – 2032), яке було оголошено Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/135 від 18 грудня 2019 р. «Права корінних народів», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що диктант буде присвячено кримськотатарським активістам, волонтерам - членам команди «Nefes» Наріману Джелялу, Асану Ахтему, Азізу Ахтему, які з вересня 2021 року перебувають у неволі та усім політичним ув'язненим і незаконно переслідуваним у Криму.

Написати диктант можуть всі охочі, незалежно від віку, національності, місця та країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови. Диктант має бути написаний від руки, розбірливо, латинкою або кириличним письмом.

Після завершення диктанту його текст буде опублікований латинкою та кирилицею. Диктант буде читати кримськотатарська поетка, письменниця Сеяре Кокче.