У кримському СІЗО у Суф'янова і Хайретдінова прогресує захворювання шкіри

Новини
Ірина Требунських
02 Грудня 2020, 13:10
Ірина Требунських
02 Грудня 2020, 13:10

У фігурантів так званої «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Аліма Суф'янова і Сейрана Хайретдінова прогресують захворювання шкіри. Про це «Кримській солідарності» розповіла адвокатка Ліля Гемеджи.

Двох кримських татар продовжують тримати у слідчому ізоляторі.

У них через ослаблення імунітету почали прогресувати захворювання шкіри. Зокрема і осередкові місця на шкірі у Суф'янова – вони значно збільшилися. І точно такі ж висипи з’явилися на шкірі у Хайретдінова, — розповіла адвокатка.

За словами Гемеджи, чоловіки намагаються підтримувати своє здоров’я за допомогою медикаментів, які передали їм рідні, а також за допомогою народних засобів. «Передали всім величезну вдячність і налаштовані на активний захист своєї позиції в суді, готуються писати нотатки про умови тримання у СІЗО та про свої будні», — додала правозахисниця.

Адвокатка зустрілася з підзахисними під час розгляду Київським «райсудом» окупованого Сімферополя апеляційних скарг на продовження запобіжного заходу кримським татарам. У скаргах сторона захисту обумовила усі обставини, чому продовження тримання за ґратами є неможливим і вказала на необґрунтованість заявленого звинувачення. Суд проігнорував докази адвокатів і відмовив у задоволенні апеляції.

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Вадима Бектемірова та Зекір’ю Муратова. Ділявера Меметова, у якого також проводилися обшуки, не було вдома, його місцезнаходження наразі невідоме.

«Київський районний суд» окупованого Сімферополя 8 липня обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.