У Криму майже 100 в'язнів Кремля, більшість з яких знаходяться під слідством — Кримськотатарський ресурсний центр

Новини
Асіф АлієвQHA
23 Жовтня 2019, 15:04
Асіф АлієвQHA
23 Жовтня 2019, 15:04

В анексованому Криму знаходяться 99 політв'язнів, з яких 88 осіб перебувають у СІЗО.

Про це повідомив на сьогоднішній прес-конференції у Києві голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

За його словами, 80 в'язнів совісті — це кримські татари.

Барієв повідомив, що 11 в'язнів Кремля в Криму є умовно засудженими і перебувають під домашнім арештом або з різними видами обмеження свободи.

Наприклад, у Казима Аметова, фігуранта «справи Веджіє Кашка», на нозі браслет, і він не може вийти за межі свого двору.

Разом з тим Барієв вказав, що у інших організацій і активістів є цифра у 87 політв'язнів, і зазначив, що в Україні немає закону про політв'язнів і немає чіткого визначення, кого можна вважати такими.

Світлина від Eskender Bariiev.

У списках наших колег є три політв'язня — Ігор Кияшко, Олександр Шумков і Віктор Шур, яких немає у нас. Тому що ми цілеспрямовано говоримо про тих політв'язнів, які мають відношення до Криму: народилися в Криму, працювали і таке ін. Або про тих громадян України, які були затримані безпосередньо в Криму. Тому за нашими даними — 99 осіб.

Барієв повідомив, що до списку політв'язнів за 2019 рік додалися громадяни України Леонід Пархоменко, Максим Філатов, Дмитро Долгополов і Ганна Сухоносова.

Долгополов — це український військовослужбовець, який перейшов на бік Російської Федерації та служив у Військово-морському флоті РФ, але згодом був заарештований. Анна Сухоносова — його співмешканка. Вони звинувачені у шпигунстві.

За словами Барієва, за 9 місяців цього року Кримськотатарським ресурсним центром зафіксовані в Криму 80 обшуків, 126 затримань (113 — відносно кримських татар), 169 допитів, опитувань, "бесід", 282 арешти (196 — відносно кримських татар), включаючи 213 випадків продовження терміну арешту, 578 випадків порушення права на справедливий суд, 69 етапувань політичних в'язнів.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що в Криму російські окупанти розпочали новий виток репресій щодо кримських татар. Цю заяву він зробив у зв'язку із обшуками в будинку і кафе голови регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Ільвера Аметова у Судаку.

За словами Чубарова, будь-яка людина, яка говорить про те, що Крим незаконно анексований Росією, потрапляє під дію статті про «заклик до здійснення екстремістської діяльності».