У Криму, незважаючи на тиск «влади», вдалося провести конференцію, присвячену порушенням прав людини

Новини
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 14:31
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 14:31

Сьогодні, 12 грудня, в окупованому Сімферополі відбулася конференція, присвячена порушенню прав людини в Криму.

Про це QHA media повідомив активіст, один з організаторів об'єднання "Кримська ідея" Ролан Османов.

За його словами, у конференції взяли участь до 15 осіб, серед яких — правозахисники, адвокати, діячі сфер освіти, культури та активісти.

Учасники конференції обговорювали чотири теми: порушення прав дітей у контексті арештів батьків, які зазнали політичних переслідувань, проблеми здобуття освіти українською і кримськотатарською мовами, свободи слова в інтернеті та гібридна депортація — видавлювання українців і кримських тататр з анексованого Криму та їхнє заміщення приїжджими з Росії.

Ми також ухвалили резолюцію. У ній міститься звернення до міжнародних організацій з проханням відреагувати на порушення прав людини в Криму, — сказав Османов.

Він нагадав, що конференцію планували провести 10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини, однак через тиск на адміністрацію приміщення, де вона мала відбутися, захід зірвали.

Раніше координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров повідомив, що така ситуація є показовою і відображає проблему порушення прав людини на окупованому півострові.