У Криму обікрали кафедральний собор ПЦУ — архієпископ Климент

Новини
Ірина Требунських
09 Грудня 2019, 10:42
Ірина Требунських
09 Грудня 2019, 10:42

У Сімферополі обікрали Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент вважає, що крадіжку скоїли ремонтники, передає «Крым.Реалии».

Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги у Сімферополі. Фото: Аліна Смутко

Коли мене не було в Криму, робочі, які проводять ремонт у церкві, нас обікрали. Крадіжка сталася на другому поверсі. З другого поверху вкрадена радіоапаратура. Сьогодні вранці я заявив виконробу, щоб мені повернули апаратуру. Він мене послав, — розповів Климент.

Також архієпископ заявив, що це не перший випадок крадіжки у соборі під час ремонтних робіт. За словами однієї з службовців церкви, в якийсь з днів з 2 — 7 грудня, з храму викрали підсилювач.

Архієпископ Климент

Викликана на місце події «поліція» провела фотозйомку приміщення.

Потім вони почали говорити, що тривають суди і, згідно з рішеннями, мені взагалі нічого не належить, а я сам тут перебуваю незаконно. Зрештою, заяву я їм віддав, вони сфотографували місце, звідки було вкрадено цей еквалайзер. Я не знаю, чим це закінчиться, — розповів архієпископ Климент.

У липні невідомі розграбували і розламали церковне майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України (ПЦУ) в анексованому Сімферополі.

Раніше Климент повідомив QHA media, що незважаючи на обіцянки «голови» Криму Сергія Аксенова, кримський прихід Православної церкви України отримав відмову в реєстрації на анексованому півострові.

У вересні стало відомо, що українська громада окупованого Сімферополя просить ООН захистити її право на проведення служб у церкві ПЦУ в Криму.

Перебуваючи у США на конференції з релігійної свободи, Климент заявив, що в Криму знищується все українське, а з 49 парафій ПЦУ залишилося тільки сім.