У Криму помер ветеран кримськотатарського національного руху Лютфі Бекіров

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Квітня 2022, 10:20
Асіф АлієвQHA
25 Квітня 2022, 10:20

В окупованому Криму помер 93-річний ветеран кримськотатарського національного руху Лютфі Бекіров.

Про це повідомляють його близькі друзі у соціальних мережах.

Лютфі Бекіров брав активну участь у діяльності ініціативних груп, вуличних комітетів національного руху, до завдань яких входив збір грошових коштів та підписів до народних документів, посилка делегацій активістів до Москви, інформування населення про виконану роботу.

Його сім'я повернулася до Криму однією з перших, задовго до масової репатріації. Бекіров був неодноразово засуджений і вважався владою «головним ідеологом» кримськотатарського руху на півострові. У 1970-х роках він був засуджений на 4 роки таборів суворого режиму. Його сім'я повернулася до Криму після депортації серед перших.

Як повідомляє проєкт "Тамирлар", у пам'яті Бекірова добре надрукувався день депортації.

"І солдати, які квартирували у кримських татар, пили з ними чай, сміялися, а в ніч проти 18 травня просто виселили їх із будинків. Пам'ятає Лютфі Бекіров і те, як зароджувався національний рух кримських татар. Адже він був не просто свідком, а й учасником цих процесів", — йдеться у повідомлені.

Як повідомила виданню Avdet, онучка Бекірова дженазе (обряд поховання) відбудеться 25 квітня о 13 годині за адресою: Алабаш Конрат (Амурське) Курманського (Червоногвардійського) району вул. Руська, 20а.

Лютфі Бекіров народився 1928 року в с. Ескі Юрт Бахчисарайського району