У Криму спостерігається величезний дефіцит лікарів

Новини України та світу
Алла Трапезова
27 Вересня 2021, 17:32
Алла Трапезова
27 Вересня 2021, 17:32

В окупованому Криму спостерігається величезний дефіцит лікарів. Про це в коментарі Qirim.news повідомила лікар кримської лікарні Ліля Аметова.

Вона зазначила, що дефіцит з кадрами існує в Ялтинській лікарні, Феодосійській, Ленінській, Кіровській і в інших лікарнях також.

У Ялті основний потік почався, коли Лівадійську лікарню передали в ФМБА. Для медиків там відразу ж умови погіршилися: їм скоротили відпустку з 40 днів до 28 днів. Що тільки вони не роблять, куди вони тільки не скаржаться – все марно. Створюються для людей умови, при яких вони змушені йти, і йдуть в приватні клініки, – розповіла Аметова.

Медик нагадала, що в Ленінську лікарню головлікаря прислали з Башкирії. Новоприбулий керівник різко провів чистку від всіх незгодних.

Місцеве населення обурювалося, вони збирались у себе в хозраді, в мережі є відео, де вони просять прибрати його, тому що вони звикли до тих лікарів, які у них в селищі працювали по 20 – 30 років. Там була гучна історія з лікарем лаборантом, він її звільнив за те, що вона оприлюднила закупівлі реактивів за завищеними цінами. За великим рахунком, він там править, звільнив вже близько 80 осіб. Тепер там є нестача і на місця звільнених співробітників він привозить своїх родичів, знайомих з Башкирії, – зазначила Аметова.

Крім того, за її словами, в Феодосії також спостерігається нестача лікарів.

Ті лікарі, які були за програмою, коли надсилали лікарів з Росії, ці лікарі кілька людей приїхали, подивилися і відразу ж виїхали. Така проблема всюди. Людям створюють такі умови, що вони просто їдуть. У нас типовий випадок був нещодавно. Феодосійський лікар, який прийшов після інституту, 25 років працював в цій лікарні, зробив щеплення від COVID-19, друге, а щеплення він робив, перебуваючи у відпустці. Зробив щеплення – захворів, пішов на лікарняний. Після щеплення, природно, дало ускладнення на очі, слабкість ... а у нього ще залишився тиждень відпустки. Він приходить до завідуючого і каже: «Дайте мені тиждень долікуватися, тому що у мене слабкість, я ще не можу працювати». А працює він останнім часом добу через добу, це немислимо. Йому не дають цей тиждень його ж відпустки, щоб він міг відновитися, і сказали, щоб він написав заяву на звільнення і йому довелося написати цю заяву, – підкреслила лікар.

Вона також повідомила, що причин браку лікарів кілька.

Для тих, хто не згоден, хто намагається якось добитися правди, відразу ж створюють умови, щоб вони самі ж звільнялися. Інші звільняються тому, що розуміють, що за цю жебрацьку зарплату їм сенсу немає там працювати, тим більше добу через добу, – сказала Аметова.

Лікар також розповіла випадок з Лівадійської лікарні.

Тільки почали відкривати короновірусні госпіталі і дуже багато медиків привезли з Росії, і вони потім скаржилися на те, що їм не виплатили регіональні виплати ковідні, тобто їм також кажуть неправду, природно люди розвернулися і поїхали, а тут вже нових привезли, – додала вона.

Аметова також зазначила, що «материкові» лікарі набагато більше отримують грошей, ніж в Криму.

Їм сенсу немає сюди їхати, просто це якісь програми їм, напевно, обіцяють, а за підсумком одних привезли – вони попрацювали, поїхали. Потім привезуть наступних. Саме такий випадок і був в коронавірусному госпіталі. Їм виплатили ці коронавірусні виплати тільки після широкого суспільного розголосу. Після цього деякі лікарі поїхали назад», – розповіла лікар.

Нагадаємо, наразі окупований Крим знаходиться на порозі четвертої хвилізахворюваності на Covid-19. Чиновники закликають населення вакцинуватися і дотримуватися всіх вимог карантинного режиму – особистої гігієни, соціальну дистанцію, масковий режим.