У Криму «суд» заарештував парафіянина громади «Свідки Єгови»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Жовтня 2022, 15:39
Асіф АлієвQHA
04 Жовтня 2022, 15:39

Російський суд у Криму заарештував парафіянина релігійної організації "Свідки Єгови", повідомило управління російського Слідчого комітету в Криму.

Вся вина заарештованого в тому, що була активною послідовником громади.

«Заарештований з квітня 2017 року по вересень 2022 року, будучи головою релігійної організації «Свідки Єгови», брав безпосередню участь у заходах на території Червоногвардійського району, будучи активним прихильником і послідовником громади», – йдеться у повідомленні Слідкому.

«Свідка Єгови» звинуватили у скоєнні злочину, передбаченогоч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації).

«Наразі слідчими проведено понад 10 обшуків за місцем проживання обвинуваченого та адептів цієї організації, а також вилучено документи, що підтверджують їхню діяльність, та екстремістська література. За клопотанням слідчого обвинуваченому судом обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту», ​​– повідомив російський Слідком.

Нагадаємо, вранці 28 вересня в окупованому Криму пройшли обшуки як мінімум у чотирьох будинках членів громади "Свідки Єгови".

22 жовтня 2021 року «суддя» так званого «Гагарінського районного суду» Севастополя Людмила Тумайкіна засудила громадянина України Ігоря Шмідта до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Також вона ухвалила рішення про зміну йому запобіжного заходу з домашнього арешту на утримання під вартою.

Як відомо, Шмідта та ще трьох осіб за керування «Свідками Єгови» затримали 1 жовтня 2020 року після обшуків співробітниками російської ФСБ у Севастополі. Верховний Суд РФ у 2017 році визнав «Свідків Єгови» екстремістською організацією.