У Криму засідання «суду» над журналістом провели без його участі

Новини України та світу
Хельга Полтавка
23 Березня 2021, 17:02
Хельга Полтавка
23 Березня 2021, 17:02

Заарештованого в окупованому Криму позаштатного журналіста «Радіо Свободи», громадянина України Владислава Єсипенка 23 березня не доправили на засідання до підконтрольного Росії «Верховного суду» Криму, де розглядалася скарга захисників Єсипенка на його арешт.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група» (КПГ).

За інформацією правозахисників, під час засідання «суду» окупанти повідомили, що Єсипенко нібито перебуває на слідчих діях.

За результатами «засідання», адвокатів, які за договором з родичами захищають українця, допустили до справи.

Розгляд скарги на взяття під варту було відкладено, оскільки «суддя» Тимур Слизько ухвалив направити справу до ФСБ для повідомлення слідчого про скаргу. Після іноформування слідчого має відбутися повторне судове засідання, — повідомили у КПГ.

Як зазначили правозахисники, адвокат Владислава Єсипенка за призначенням Віолетта Сінєглазова не оскаржуватиме взяття свого підзахисного під варту і не з'явилася на «суд». Це підтверджує, що Віолетта Сінєглазова представляє інтереси ФСБ, а не підзахисного.

Правозахисники додали, що незалежних адвокатів Еміля Курбедінова і Олексія Ладіна не пустили до заарештованого українця.

На думку експертів «Кримської правозахисної групи», це підтверджує незаконні методи слідства та можливість застосування тортур, — додали у КПГ.

Нагадаємо, Єсипенка затримали після акції до дня народження Тараса Шевченка, яка проводилася у Сімферополі 9 березня. У ФСБ Росії повідомили, що затримали 10 березня в Криму Владислава Єсипенка за збір інформації «в інтересах спецслужб України».

Окупаційні ЗМІ в Криму опублікували так зване інтерв’ю, яке скоріше нагадує постановочний допит. Це підтверджує політичну вмотивованість переслідування Єсипенка.

Зазначимо, Сполучені Штати Америки публічно засудили затримання Єсипенка.