У культурному центрі «Birlik» пройшла акція на підтримку несправедливо оштрафованих кримських татар

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 19:14
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 19:14

У культурному центрі «Birlik» пройшла акція на підтримку несправедливо оштрафованих кримських татар.

Сьогодні, 3 грудня, у приміщенні кримськотатарського культурного центру «Birlik», що знаходиться в селі Чайки Київської області, відбулася акція на підтримку несправедливо оштрафованих в окупованому Криму кримських татар.

Як повідомляє QIRIM.News, в акції під назвою "Бір вуджуд" ("Єдине тіло") взяли участь близько 150 людей. Вони внесли грошові пожертвування для сплати штрафів, які окупаційна влада присудила активістам та небайдужим громадянам у Криму за нібито порушення ними порядку проведення масових заходів під час пандемії.

На заході були присутні представники різних організацій: голова Фонду Національного Добробуту Криму Ленур Мамбетов, заступник міністра з питань реінтеграції Снавер Сейтхілієв, представники міністерства у справах релігії Туречини.

Голова Духовного управління мусульман Крим (ДУМК), який брав участь у заході, муфтій Криму Айдер Рустемов розповів про важливість прояву єдності та вираження підтримки тим, хто зараз перебуває на окупованому півострові.

Він повідомив, що збір коштів для погашення великих сум штрафів пройшов за всіх мечетей при ДУМК, а це 13-14 релігійних установ.

Присутнім про події, що відбуваються в Криму, репресії проти мусульман розповів кримськотатарський журналіст і активіст Сейтумер Сейтумеров.

Загалом у культурному центрі «Birlik» зібрали 11.810 грн та 100 доларів. Всі ці кошти, а також пожертвування, зібрані по всій Україні в інших мечетях, будуть передані активістам, які отримають штрафи.

«Акція «Бір вуджуд», що символізує нашу єдність, нашу солідарність з тими, хто перебуває зараз у Криму, їхній біль — наш біль», - сказав QIRIM.News Сейтумеров.

Раніше кримськотатарський активіст Алімдар Білялов розповів QIRIM.News, що запланована акція у мечетях Києва щодо збору коштів для виплати штрафів кримськотатарським активістам — «Кримський марафон» є проявом єдності та солідарності народу.