У Києві пройде акція зі вшанування пам'яті Амет-Хана Султана

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 09:00
фото: Кримський дім
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 09:00

25 жовтня 2021 року в 16:00 у Парку Вічної Слави міста Києва відбудеться Акція зі вшанування пам'яті двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-випробувача видатного кримського татарина Амет-Хана Султана. Зокрема, пройде церемонія покладання квітів до пам'ятника Амет-Хану Султану. Про це повідомляє Кримський дім. Захід присвячений 101-ї річниці від дня його народження.

Місце збору учасників - біля центрального входу в парк Вічної Слави, звідки о 16.00 почнеться хода учасників до пам’ятника Амет-Хану Султану, - йдеться у повідомленні.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров повідомив у Фейсбук, що церемонії візьмуть участь представники Меджлісу кримськотатарського народу і представники громадськості. Вітається принесення учасниками державного прапору Україні та кримськотатарського національного прапору. У церемонії візьме участь військовий оркестр, у виконанні якого прозвучать державний гімн України і кримськотатарський національний гімн.

Ми шануємо та шануватиме кожного кримського татарина і кримську татарку, які здійснили свій внесок у боротьбу свого народу за відновлення прав і повернення на свою Батьківщину, Крим!, - наголосив Чубаров.

У Кримському домі нагадали, що Амет-Хан Султан народився в місті Алупка. Батько льотчика, Султан, який є за національністю дагестанцем, був звичайним працівником, а мати, кримська татарка Насібє, займалася домашнім господарством і вихованням дітей.

На рахунку льотчика-винищувача Амет-Хана Султана, який не раз, ризикуючи життям, йшов на таран, 603 бойових вильоти. Вороги, як вогню боялися аса, не дарма дали йому прізвисько «Чорний диявол», адже в 130 повітряних боях він особисто збив тридцять літаків, - йдеться у повідомленні.

Біографія військових років вражає неймовірними історіями. А в мирний час Амет-Хан Султан випробував більше півсотні літальних апаратів. Він також брав участь при підготовці перших радянських космонавтів.

Зазначається, що після ракетних випробувань Амет-Хана приставили до третьої зірки Героя Радянського Союзу. Але керівництво країни прийшло в сказ, дізнавшись про те, що кримського татарина допустили до надсекретних випробувань. Так замість третьої зірки Амет-Хан отримав Сталінську премію і орден.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 жовтня 2020 року у Києві презентували конверт з маркою на честь видатного кримського татарина Амет-Хана Султана.