У Києві пройшла акція «Скажи Путіну - ні» (ВІДЕО)

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Січня 2022, 09:39
Фото: Олена Худякова, Наталія Молчанова, Укрінформ
Ліна Тимошина
10 Січня 2022, 09:39

У Києві на Михайлівській площі пройшла акція "Скажи Путіну - ні". Мета акції - привернути увагу до дій Росії в Україні, Казахстані та Білорусі. Учасники заходу закликали світову спільноту зберегти світовий порядок. А також сказати "ні" очільнику Кремля і не піддаватися на його ультиматуми.

Фото: Олена Худякова, Наталія Молчанова, Укрінформ


Акцію організували напередодні переговорів західних країн з РФ щодо ситуації навколо України.


За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, жодні перемовини не мають відбуватися без участі України. І закликав об'єднатися українське суспільство, владу і міжнародних партнерів.

Путін - убивця і саме з цих позицій з ним мають говорити всі світові лідери, керівники всіх держав. З Росією треба говорити так, бо в неї є президент, який насправді є вбивцею, - сказав Чубаров.

Фото: Олена Худякова, Наталія Молчанова, Укрінформ


Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв повідомив, що учасники акції зібралися, щоб зупинити очільника Кремля, і продемонструвати солідарність з казахським, кримськотатарським і білоруським народами.

Зібралися, щоб сказати Путіну "ні". Ми зібралися, щоб нагадати всьому світу, що Крим окупований, що Донбас окупований, що сьогодні загроза як у Білорусі, так і в Казахстані. Тому я закликаю українське суспільство об'єднатися проти загрози Путіна, - наголосив Барієв.


За словами організаторів акції, подібні заходи відбулися у 20 містах України. А також за кордоном, наприклад у Сполучених Штатах Америки.

Нагадаємо, 10 січня мають відбутися переговори США і Росією стосовно щодо гарантій безпеки. А на 12 січня заплановане засідання Ради Росія — НАТО.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, що Російська Федерація готова вживати військово-технічних заходів, якщо НАТО наблизиться до її кордонів.