У Києві відкриються курси кримськотатарської мови

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Липня 2023, 18:42
Асіф АлієвQHA
26 Липня 2023, 18:42

«Мова живе доти, доки нею говорять».

Такий відомий вислів належить до кожної мови, проте є дуже актуальною для мов, які перебувають під загрозою зникнення.

Кримськотатарська мова — є невід’ємною складовою корінного Криму. Саме ця мова найглибше «знає» про Крим та найкраще вміє «розповідати» про нього.

За даними лінгвістів, знання кримськотатарської відкриває значні можливості для легкого вивчення близької до неї турецької, азербайджанської мови, інших тюркських мов, таким поширюючи комунікації з рядом країн - партнерів України. У

вересні цього року в Таврійському Національному університеті імені Вернадського в Києві відкриваються курси вже другий рік поспіль курси кримськотатарської мови.

Про це як будуть проходити курси розповіла в бліцінтерв'ю QIRIM.News філологіня-тюрколог, викладачка кримськотатарської мови Айше Арнаутова.

Як записатися на курсі?

Записатися можна або написавши нам на нашого електрону пошту кафедри східної філології — crimea.tnu@gmail.com або прийти безпосередньо до нас в університет (за адресою вул.Джона Маккейна, 33). Ми також плануємо офлайн навчання. Ми всім нашим учням на першому уроки ми розповідаємо, що це за мова, який кримськотатарський народ і всі можливості розуміння тюркських мов.

Скільки коштують курси?

Торік курси були безкоштовні. На цей навчальний курс ми встановили символічну ціну 500 грн за місяць. Ми сподіваємося що в майбутньому ми знову зробимо курси безоплатними.

Як довго треба вчитися?

Тривалість курсів залежить від рівня знання кримськотатарської та того скльки разів на тиждень будуть проходити заняття. Ми розробили програму навчання, спираючись на тогорічний досвід. Після закінчення курсів надається сертифікат.

Хто вчить кримськотатарську?

Минулого року у нас було 10 студентів на початку, а залишилось п'ять. Серед них я можу відмітити Олексія та Ольгу та інших студентів.

Айше Арнаутова також додала, що знання кримськотатарської полегшує вивчання турецької. Так, студенти Таврійському Національному університеті, які закінчили кримськотатарську філологію, дуже швидко вивчили турецьку, і деякі з них працюють у турецькому посольстві.

За словами філологині, в університеті завжди розповідають, що крім Туреччини є інші тюркські народи з якими було корисно Україні співпрацювати в майбутньому будувати тісні дипломатичні стосунки, тож знання кримськотатарської буде в нагоді.