«У лавах захисників України є представники корінних народів, настане час, коли дуже багато буде про них відомо», - Чубаров у День корінних народів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 10:38
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 10:38

У лавах захисників України є багато представників корінних народів України, які стримують ворога. Про це сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час брифінгу до Міжнародного дня корінних народів світу. За його словами, з часом про цих людей буде більше інформації.

Завдяки українському народові, ЗСУ, нам всім вдається стримувати ворога. У лавах захисників України є й представники корінних народів України. Ми намагаємося максимально підтримувати взаємодію. Настане час, коли дуже багато про них буде відомо, бо представники корінних народів у лавах ЗСУ уникають публічності, оскільки близькі їм люди живуть на окупованій території Криму, - наголосив Чубаров.

Він підкреслив, що цього року Україна переживає великі потрясіння, виклики, особливо йдеться про корінні народи України, бо їхня батьківщина окупована.

Саме наша земля, Крим, а Крим так визначений Всевишнім, що він є батьківщиною всіх трьох корінних народів України - кримськотатарського, караїмського, кримчацького. І наш окупований дім став одним із плацдармів, звідки російські окупанти зранку 24 лютого здійснили штурм і пішли атакою на материкову частину України, - заявив Чубаров.

Голова Меджлісу зауважив, що сьогодні з окупованого Криму здійснюються ракетні обстріли, злітають літаки, в українських прибережних водах ходять російські кораблі, які атакують українські землі.

Отже, це є великий виклик, трагедія, але ми робимо все для того, щоб якомога скоріше ситуація радикально змінилася, - сказав Чубаров.

Він зазначив також, що Україна вдруге відзначає День корінних народів в умовах схваленого закону про корінні народи України. Він був ухвалений 1 липня 2021 року.

Нагадаємо, 9 серпня Україна відзначає Міжнародний день корінних народів світу.