У Ленінградській області активісти вимагали припинити репресії проти кримських татар

Кримські татари
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 15:49
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 15:49

У Виборзі (Ленінградська область, РФ), окупованому СРСР під час війни з Фінляндією в 1939 році, пройшли одиночні пікети проти репресій щодо кримськотатарського народу. Акцію провела громадська ініціатива «Стратегія – 18». Про це повідомив активіст із Санкт-Петербурга Ільяс Ешреф. За його словами, співробітники поліції наближалися до учасників пікетів, але не перешкоджали їм.

Нікого не затримали, тільки переписали, та у нас було холодно, десь -19, - сказав Ешреф

Учасники пікетів тримали плакати «Свободу Наріману Джелялу», «Припиніть депортацію кримських татар до російських в'язниць», а також кримськотатарські і українські національні прапори. Учасники пікетів у своїх виступах наголосили, що заборона Меджлісу кримськотатарського народу – це оголошення війни кримським татарам за національною ознакою. На плакатах учасників були написи про ігнорування Росією рішення Міжнародного Суду ООН про зняття заборони з діяльності Меджлісу. Учасники акції наголосили, що арешт за сфабрикованим звинуваченням у «диверсії» Нарімана Джелялова та братів Ахтемових – це нова хвиля репресій проти кримських татар». Також виступаючі говорили, що ті, хто репресує кримських татар та захопив Крим, є «міжнародними злочинцями, екстремістами та терористами».

У Сімферополі «суд» продовжив термін утримання під вартою Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Аслану Ахтемовим, яких ФСБ звинуватила у підготовці вибуху на газопроводі в селі Перевальне.