«У масках і з обов’язковою самоізоляцією» — КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом запрацюють з 15 червня

Новини
Ірина Требунських
12 Червня 2020, 15:54
Ірина Требунських
12 Червня 2020, 15:54

Сьогодні, 12 червня, уряд ухвалив рішення про відновлення роботи всіх контрольних пунктів пропуску на адмінмежі з тимчасово анексованим Росією Кримом. Як уточнюють у міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, КПВВ «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка» запрацюють вже з 15 червня.

Консультувалися з постійним представником президента України в Криму, з представниками громадськості та міжнародними організаціями щодо ситуації на адмінмежі з Кримом. Результатом перемовин стало рішення про відновлення роботи пунктів пропуску, — сказав голова МінТОТ Олексій Резніков.

І хоч перетин адмінмежі не передбачає обсервацію, але дотримання протиепідеміологічних вимог є обов’язковим. У людей на КПВВ перевірятимуть температуру тіла, використання захисних масок та рукавичок. Усі, хто перетинатиме адмінмежу, мають дати письмову згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома». Порушникам цієї умови загрожує штраф у 17 тисяч гривень.

Також МінТОТ ініціює зміну розкладу роботи КПВВ у Донецькій та Луганській областях. Пропонують дозволити перетинати кордон в ранкові та вечірні години, адже «тривале перебування на відкритому повітрі під сонцем може спричинити шкоду громадянам — особливо тим, які мають хронічні хвороби».

Зазначимо, що з 10 червня Україна частково відновила пропуск людей і транспортних засобів через лінію розмежування на КПВВ «Станиця Луганська» і «Мар’їнка».

QHA media публікувало матеріал про зміни в роботі КПВВ під час карантину в Україні. Так, український уряд припинив перетин на КПВВ з ТОТ до 22 червня. Водночас голова прикордонної служби може ухвалити окремі рішення щодо окремих громадян у разі «підстав гуманітарного характеру».

Кабмін прийняв рішення, що люди, які для складання ЗНО перетинають кордони, адмінмежі чи лінії розмежування, не мають проходити двотижневу обсервацію.