У Мелітополі планують відкрити кримськотатарський культурно-духовний центр

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 12:41
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 12:41

У місті Мелітополь Запорізької області Фонд Національного Добробуту Криму планує відкрити кримськотатарський культурно-духовний центр.

Втілити цю ідею в життя можна буде в разі якщо Фонд виграє аукціон на оренду комунального майна. Про це QIRIM.News заявив глава Фонду Ленур Мамбетов.

«Аукціон планується провести до кінця 2021 року. Якщо ми виграємо, то вже взимку приступимо до ремонтних робіт, а навесні наступного року вже плануємо відкрити його », - сказав він.

На зображенні може бути: у приміщенні

За словами Мамбетова, в культурно-духовному центрі для дітей будуть проводитися заняття танцями, навчати кримськотатарську, роботехніки, плануються курси вишивок.

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, на відкритому повітрі та дерево

12 жовтня Мамбетов разом з депутатом Запорізької обласної ради Лейла Ібрагімовій, представниками кримськотатарської громади оглянули будівлю.

Раніше в ньому розташовувався дитячий садок, потім воно було передано Міністерству охорони здоров'я там знаходився Центр оп обстеження на СНІД. Після того, як будівлю передали в комунальну власність воно, пустує і влада міста вирішила здавати його в оренду, виставивши на аукціон.

Благодійна програма Фонду підтримується лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, Меджлісом кримськотатарського народу та особисто його головою Рефатом Чубаровим і народними депутатами України Рустем Умеровим і Ахтемом Чийгозом.

Нагадаємо, 22 вересня в новоолексіївській школі №1, де навчаються багато кримськотатарські учні, відбулися святкові урочистості з нагоди ремонту деяких приміщень, яке провело Турецьке агентство зі співробітництва та координації (TİKA). У заході взяли участь директор школи Ленур Люманов, координатор програм TİKA в Україні Джунейт Есмер, глава фонду Національного Добробуту Криму Ленур Мамбетов і інші.