У місцях компактного проживання кримських татар в Криму проходять рейди - вручають повістки, - Ташева

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 08:37
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 08:37

В окупованому Криму у місцях компактного проживання кримських татар проходять рейди та вручають повістки. Окупанти роздали не менше тисячі повісток. Про це повідомила Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева на сторінці у Фейсбук.

Що відбувається в Криму нині. Вчора та сьогодні по всіх населених пунктах, де компактно проживають кримські татари йдуть рейди - по школах, ринках, "Кримопт" (більшість кримських татар працюють), в місцях скупчення людей - і роздають повістки, часто загружають у машини і відвозять людей у воєнкоми, - написала Ташева.

Вік призовників - 18-50 років, зазначила Ташева, з посиланням на джерела представництва. Не дивляться ні на захворювання, про які їм говорять схоплені чоловіки, з коментарем - "зараз підходять усі".

Наприклад у смт Зуя, роздали повістки біля 100 чоловікам, кримським татарам. Зайшли у зуйську школу, і роздали повістки вчителям чоловічої статі. Активно роздають повістки у селищах Азовське та Майське, Доброе та по всій "долині", де проживає велика кількість кримськотатарського населення, с. Урожайне, Строганівка та інші, - повіла Ташева.

За словами Представниці Президента, це показова акція покарання кримських татар збоку окупаційних адміністрацій та Кремля, які не підтримували окупантів всі ці роки, і зараз активно підтримували дії ЗСУ і виступають проти війни.

Для кримських татар - це катастрофа. Кілька тисяч кримськотатарських чоловіків, які можуть бути вбитими або покаліченими на війні, для малочисельного кримськотатарського народу точно вплине на кілька майбутніх поколінь кримських татар. Чоловіків у кримських татар менше через наслідки депортації. Крім того, воювати доведеться проти своїх людей - українців, кримських татар, які воюють у складі ЗСУ.

Кримських татар хочуть знищити використовуючи для цього мобілізацію, і нам важливо говорити про це, про чергові злочини росії. І звісно використати і для пропаганди - буцім-то "бачте, ви говорите що кримські татари за Україну, а вони за росію воюють", - пояснила Ташева.

Те, що росія робить - незаконно. Згідно з Женевськими конвенцій і міжнародним гуманітарним правом не мають мобілізовувати чи відправляти на строкову службу громадян на окупованій території.

Окремо звертаюсь до моїх співвітчизніків - прошу вас утриматись від походу на публічні заходи, на п'ятничну молитву (хоч я і розумію всю важливість), бо окупанту не важливо де роздавати свої писульки і де хапати людей і відправляти на війну, - звернулася Ташева.

За інформацією представництва, поки виїхати з Криму ще можна, але декого таки не пропускали на Керченському мосту.