У мусульман розпочався місяць обов’язкового посту — Рамадан

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Березня 2023, 10:30
Фото: glavnoe.ua
Асіф АлієвQHA
23 Березня 2023, 10:30

22 березня після заходу сонця розпочався Рамадан — місяць обов’язкового посту для мусульман. У цей час люди по всьому світу дотримуються суворого посту для того, щоб показати своє смирення перед Аллахом та звернути більшу увагу на духовний, а не матеріальний аспект життя.

Під час Рамадану важливо не тільки виконувати ісламські приписи, а й очищуватись від негативних думок та намірів, займатись благодійністю та допомагати нужденним.

Ісламський календар використовує не сонячний календарний місяць, а місячний. Тобто його дати залежать від змін фаз Місяця.

Оскільки місячний рік коротший за григоріанський приблизно на 11 діб, Рамадан щороку припадає на різні дні. Однак для мусульман це завжди дев’ятий місячний місяць.

До закінчення Рамадану починають готуватися заздалегідь: проводиться капітальне прибирання будинку та двору, люди готують святкові страви та найкращі вбрання. Обов'язковим ритуалом вважається роздача милостині. Це компенсує помилки, яких людина могла допустити під час посту. При цьому жертвують або грошима, або продуктами харчування.

Від дотримання Рамадану звільняються вагітні та годуючі жінки, неповнолітні, літні та хворі. Причому під хворими розуміються як люди з фізичними недугами (виразка шлунка, діабет тощо.), а й люди з душевними розладами.

Також їсти і пити в Рамадан можуть мандрівники, які перебувають у тривалій подорожі. Але вони потім повинні заповнити всі пропущені дні

Мусульмани в усьому світі вірять, що Рамадан — священний місяць, оскільки це час милості Аллаха, смирення, прощення гріхів і посту. Історія свята пов’язана зі здобуттям пророком Мухаммедом першої ісламської перемоги в битві при Бадрі.

Вважається, що тоді пророк отримав від Аллаха повідомлення про те, що поститися впродовж місяця Рамадан є обов’язком для всіх здорових дорослих мусульман. Адже тільки голод, спрага та смирення перед Аллахом рівняють як бідних, так і багатіїв.

Протягом Рамадану мусульмани не їдять, не п’ють і не курять від сходу до заходу сонця. У цей час важливо також дотримуватися моральних принципів і уникати всяких гріхів, наприклад, кривдити людей чи лукавити.

Увечері, після заходу сонця, мусульмани збираються разом на Іфтар, щоб перервати пост і поділитися їжею з ближніми. Це особливий час для сім’ї, друзів та суспільства загалом, коли всі збираються за одним столом і діляться їжею з тими, хто не має змоги її купити.

Окрім того, у місяці Рамадан мусульмани частіше відвідують мечеті й більш глибоко займаються духовністю, виконуючи додаткові молитви та читання Корану.