У Миколаєві вже підібрали земельну ділянку для будівництва квартир для внутрішніх переселенців - Умєров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Листопада 2021, 09:06
Фото: goloszmin.org
Ліна Тимошина
26 Листопада 2021, 09:06

Народний депутат України, фракція "Голос", Рустем Умєров повідомив на сторінці у Фейсбук, що на зустрічі з віцепрем'єр-міністеркою - міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук та послом Туреччини в Україні Ягмуром Гюльдере обговорили хід будівництва квартир для внутрішніх переселенців.

На сьогодні в Миколаєві вже підібрали земельну ділянку. В Херсоні та Києві ще є бюрократичні складнощі із виділенням ділянок для будівництва квартир. Найближчим часом особисто поїдемо в Херсон, щоб вирішити питання із землею, - написав Умєров.


Депутат висловив сподівання, що будівництво квартир розпочнеться наступного року.
Також Умєров нагадав, що Україна ратифікувала угоду з Туреччиною щодо будівництва 500 квартир для переселенців. Зокрема, йдеться, про кримських татар, пільгових категорій громадян та учасників АТО/ООС. Тепер турецький парламент зі свого боку має теж ратифікувати цей документ, зазначив депутат.

Окрім того, за словами Умєрова, на зустрічі домовилися створити робочу групу з розвитку кримськотатарської мови. Туди увійдуть представники міністерства, парламенту, Меджлісу та посольства Республіки Туреччина в Україні.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 листопада, віце-прем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук пріоритетною темою для себе на кримському напрямку бачить будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб в Херсоні, Миколаєві та Києві за допомогою уряду Туреччини. Про це вона повідомила в коментарі QIRIM.News, розповідаючи про перші кроки на посаді.