У МЗС прокоментували намір Росії відкрити офіс партії у Донецьку і Луганську

Новини України та світу
Хельга Полтавка
23 Березня 2021, 14:01
Хельга Полтавка
23 Березня 2021, 14:01

У вітчизняному міністерстві закордонних справ вважають, що намір Росії відкрити в ОРДЛО представництво партії «Справедлива Росія – За правду» — це черговий доказ ескалації на Донбасі, передає УП.

Розглядаємо намір відкрити представництво партії «Справедлива Росія – За правду» в Донецьку та Луганську як черговий доказ ескалації Росією ситуації в ОРДЛО, — йдеться у коментарі.

Також зазначається, що російська влада продовжує відкрито нехтувати Мінськими домовленостями та здійснювати кроки для затягування наразі непідконтрольних Україні районів Донбасу до свого політичного, економічного та електорального поля.

У МЗС відзначили, що після незаконної роздачі російських паспортів на Донбасі партії окупантів угледіли можливість для отримання політичних дивідендів.

В українському міністерстві наголошують, що це грубо порушує законодавство та суверенітет України, відкриває поле для фальсифікацій на російських виборах.

Окрім того, останнім часом в РФ ведуться активні дискусії щодо організації в ОРДЛО виборів до Держдуми.

Україна вже заявляла, що не визнаватиме легітимність таких голосувань.

Раніше в ОРДО заявили, що кандидати в депутати на виборах до Держдуми РФ у вересні цього року зможуть вести агітацію на окупованому Донбасі. При цьому питання, чи будуть організовані в Донецьку дільниці для голосування на російських виборах, залишається відкритим.

Довідка: Партія «Справедлива Росія — За правду» утворилася з двох російських політичних сил «Патріоти Росії» і «За правду», які симпатизують бойовикам «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі. Новоутворена партія має намір брати участь у виборах до Держдуми восени 2021 року. Лідери «За правду» і «Патріотів Росії» Захар Прилєпін і Геннадій Семигін були обрані співголовами. Про об'єднання стало відомо у січні 2021 року.

Російський письменник-бойовик Захар Прилєпін був заступником командира одного з підрозділів бойовиків, через що СБУ звинувачує його у тероризмі. Також Прилєпін був радником підірваного ватажка «ДНР» Олександра Захарченка. Інший колишній радник Захарченка — Олександр Казаков — також є одним з керівників руху «За правду».

Нагадаємо, 22 березня на сайті російської партії з'явилося повідомлення про намір відкрити офіс в окупованому Донецьку і Луганську.