У Німеччині спалахнув скандал з депутатами Бундестагу, які незаконно відвідали Крим за дипломатичними паспортами

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Травня 2019, 12:46
Асіф АлієвQHA
24 Травня 2019, 12:46

Троє депутатів німецького парламенту від ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини", які незаконно відвідали окупований Крим у квітні цього року, порушили німецьке адміністративне право.

Члени Бундестагу використовували при цьому дипломатичні паспорти, хоча їхній візит на анексований Росією український півострів носив приватний характер, пише видання Bild.

Газета зазначає, що закон передбачає використання диппаспортів тільки для виконання офіційних обов'язків, а не приватних подорожей. Тому журналісти порушили питання про покарання депутатів за це.

Представник "Альтернативи для Німеччини" Удо Хеммельгарн підтвердив Bild, що в'їжджав до Росії без візи, а під час в'їзду та виїзду використовував дипломатичний паспорт.

Двоє інших політиків, які також брали участь в квітні у "Ялтинському економічному форумі", заявили, що користувалися диппаспортами.

Німецькі ультраправі й у 2018 році незаконно відвідували анексований Крим. При цьому МЗС Німеччини не вітає подібні візити і постійно попереджає політиків про можливі наслідки.

Напередодні Ялтинського "форуму" в квітні 2019 року прокуратура Автономної Республіки Крим нагадала іноземним громадянам, що за українським законодавством в'їзд на окуповані території можливий тільки через материкову частину України. І для цього необхідно отримати дозвіл від державних органів.