У Парламентській асамблеї НАТО може з’явитися група «Кримської платформи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 16:41
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 16:41

У Парламентській асамблеї НАТО планують створити групу підтримки української ініціативи з консолідації зусиль щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа». Про це заявив очільник постійної делегації у ПА НАТО, народний депутат «Слуги народу» Єгор Чернєв, передає пресслужба фракції.

Створення групи є ініціативою української постійної делегації у міжпарламентській організації. За словами Чернєва, до її складу увійде він сам, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук і представник однієї з опозиційних фракцій у ВР. Також до складу групи запросять трьох представників Парламентської асамблеї країн-членів НАТО.

Наше завдання — просувати адженду «Кримської платформи» і протидіяти дезінформації Росії. Ми будемо доносити до всіх країн-членів НАТО реальний стан речей, що відбуваються в Криму. Щоб усередині цих країн також сформувався правильний інформаційний план щодо півострова, — пояснив Чернєв.

Також голова української делегації запевнив, що запросив взяти участь у презентації «Кримської платформи» президента Парламентської асамблеї НАТО Джеральда Конноллі, який є співавтором законодавчих ініціатив США щодо санкцій проти Росії та її окупації Криму.

Нагадаємо, прем'єр Денис Шмигаль висловив подяку НАТО за інтерес і підтримку ініціативи України щодо «Кримської платформи» і запросив генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберга «особисто взяти участь» у проведенні установчого саміту платформи в серпні 2021 року.

Як повідомляли «Кримські новини», Північноатлантичний альянс має «велике занепокоєння» з приводу масштабного нарощування військових спроможностей Росії, зокрема, в регіоні Чорного моря і в окупованому Криму.