У ПАРЄ створять «Кримську платформу»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2021, 17:46
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2021, 17:46

Голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева анонсувала створення неформальної «Кримської платформи» на майданчику ПАРЄ. 

Про це, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», нардепка заявила на онлайн-«круглому столі», присвяченому ситуації з правами людини в окупованому Криму. 

За її словами, нова платформа на майданчику ПАРЄ працюватиме паралельно з уже чинною тематичною платформою «Балтік-плюс». 

Ми з колегами подумали, що Крим, дотримання прав людини та ситуацію на півострові ми повинні виділити в інший вимір і активно працювати з цього треку, — зазначила народна депутатка.

Мезенцева підкреслила, що ситуація з правами людини на Кримському півострові погіршується, чому також сприяє і пандемія Covid-19, і про що постійна делегація Верховної Ради поінформує ще раз ПАРЄ.

Депутатка наголосила, що «кримське питання залишається гострим і актуальним», і не знімається з порядку денного української делегації в ПАРЄ, «так само як і війна на Донбасі». Зимова сесія ПАРЄ відбудеться 25-28 січня в гібридному форматі (онлайн і очно) у Страсбурзі.

Нагадаємо, 22 січня депутатам Європарламенту представили стратегічні цілі та основну мету української ініціативи «Кримська платформа».

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар презентувала учасникам заходу українську ініціативу, наголошуючи на необхідності активізувати зусилля з деокупації Криму та подолання наслідків окупації.