У політв'язня Івана Яцкіна наслідки обмороження, впав зір і болять зуби, - дружина бранця Кремля

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 09:23
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 09:23

Кримський політв'язень Іван Яцкін потерпає від утисків у колонії, адже говорить те, що думає, і постійно підкреслює невинуватість. Також у нього погіршилося здоров'я.

Про це розповіла Об'єднанню родичів політв'язнів Кремля дружина бранця Гульнар, яка 25-27 травня родина політв’язня приїхала до виправної колонії №44 м. Бєлово у Кемеровській області росії на перше за роки ув’язнення тривале побачення.

Для того, щоб зустрітися з Яцкіним, його дружина з двома синами їхали кілька днів з Криму, подолавши 5 000 км.

Побачення нам ніколи не давалися легко. У 2021 р., коли я їздила на суд в Сімферополь, була вимушена брати мільйон дозволів на зустріч з Іваном, яка відбулася тільки на третю добу очікування та кожноденних приїздів. Це побачення також переносилося з травня минулого року. До того ж я дуже сильно переживала, що працівники колонії будуть перешкоджати — помістять Івана до ШІЗО на час побачення, але все пройшло добре», — розповіла жінка.

Зазначається, що до ШІЗО Яцкіна закрили вже після побачення з рідними, адже він не виходів після цього на зв’язок. Гульнар робить таке припущення через те, що Іван регулярно потрапляє до штрафного ізолятора для, так би мовити, «виховних цілей». Яцкін потерпає від утисків у колонії, адже говорить те, що думає, постійно підкреслює невинуватість та сфабрикованість своєї справи.

Я поцікавилася в чоловіка за харчування. За його словами, торік їм давали “лосиний корм”. Не зрозумівши я перепитала, а він відповів, що це сушена картопля, що перед подачею в’язням варилася. Також готують щі та рідкі каші, але в цьому році давали й нормальну, а не сушену картоплю. Словом, харчування жахливе, — розповіла Гульнар.

Попри те, що на території колонії є кілька робітничих цехів Яцкін не працює: мало вільних місць та за роботу майже не платять. Під час зустрічі його дружина бачила з вікна чорний смог, що йшов з труби одного з цехів, яким вимушені дихати всі навколо.

В Івана стопи фіолетового кольору. Виявилося, що це наслідки обмороження після “Лефортово”: тоді мого чоловіка кілька годин протримали на вулиці без взуття. У цій же установі у нього стався конфлікт з іншим в’язнем, що привів до травм. До сьогодні він потерпає від постійних головних болів та дискомфорту в грудній клітині. За словами лікарів, це остеохондроз, - сказала дружина бранця Кремля.

За її словами, у Яцкіна впав зір та він пише майже навмання. Також він сидить на знеболювальних: сильно болять зуби.

Політв’язень вперше з моменту затримання побачив своїх синів, яким зараз 5 та 6 років. Маленьку доньку, яка народилася вже після арешту Івана, батько на цій зустрічі так і не побачив.

Як повідомляли QIRIM.News, у грудні 2021 року засудженого за «шпигунство на користь України» кримчанина Івана Яцкіна доставили до виправної колонії ВК-44 міста Белово Кемеровської області.

Нагадаємо, 16 вересня «суд» апеляційної інстанції залишив у силі вирок «суду» першої інстанції щодо Івана Яцкіна. Його вирок – 11 років ув'язнення з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Нагадаємо, Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. Довгий час він був у московському СІЗО «Лефортово». «Суд» окупантів визнав його винним у скоєнні "держзради у формі шпигунства". Він, нібито, діючи на користь України та СБУ, передавав із Криму відомості, що становлять держтаємницю рф, пов'язану з російськими силовиками на півострові.