У Празі відбувся показ фільму «1944» про депортацію кримських татар

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Червня 2021, 15:12
Ірина Требунських
30 Червня 2021, 15:12

У Чехії відбувся показ документальної стрічки «1944» про сталінську депортацію кримських татар з Криму. Про це сьогодні, 30 червня, повідомило посольство України в Празі.

Відеопоказ організувало українське посольство разом з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді».

Перед фільмом демонстрували відеозвернення першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джеппар, яка брала участь у підготовці фільму. У ньому Джеппар розповіла, що її бабусі пережили депортацію 1944 року.

Події в Україні повторюються. Можливо, зараз ми переживаємо трагедію не в тому масштабі, але суть злочину, який сьогодні вчиняє Росія щодо України, залишається незмінним. Страх несвободи наповнює весь півострів, який було перетворено на одну велику військову базу, — зазначила заступниця міністра.

Показ фільму відбувся у Празі у кінотеатрі Kinо Pilotů, що розташований поряд з вулицею Кримська.

Стрічка кримськотатарських режисерів Юнуса Паші та Фатіми Осман розповідає про трагедію всіх кримських татар через окремо взяті історії деяких родин і картини художника Садиха Аджі Селімова, який пережив депортацію у підлітковому віці.

Садих Аджі Селімов

Як повідомляли «Кримські новини», 24 жовтня кінострічка «1944. Депортація» про долю кримських татар здобула головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині.