У Представництві Президента в АР Крим пропонують застосувати санкції проти Олега Зубкова за співучасть у пропаганді війни

Новини України та світу
Ліна Тимошина
15 Листопада 2022, 09:38
Ліна Тимошина
15 Листопада 2022, 09:38

Представництво Президента в АР Крим готує пропозицію про застосування спеціальних обмежувальних заходів (санкцій) щодо Олега Зубкова за співучасть у пропаганді війни та підтримку дій окупаційних адміністрацій.

Про це повідомляєпресслужба Представництва Президента в АР Крим на сторінці у Фейсбук.

У відомстві зазначили, що під час контрнаступу ЗСУ на Херсонщині, окупанти під час втечі викрали більшість тварин із місцевого зоопарку та перевезли до тимчасово окупованого Криму. Активно сприяв цьому злочину Олег Зубков, який керує в окупованому Криму парком левів "Тайган" та зоопарком “Сказка”.

Одним із центральних елементів російської пропаганди мав би стати “порятунок тварин із зоопарку в Херсоні”, однак за останні місяці масових воєнних злочинів окупанти знищили будь-які натяки на свій гуманізм в очах світу — тож назвати це викрадення “порятунком” можуть тільки в окупаційних медіа, - йдеться у повідомленні.

У представництві повідомили, що за інформацією з відкритих джерел, викрадені тварини перебувають у зоопарку “Тайган”: лама Рома, 7 єнотів, віслюк, дві вовчиці, павичі, фазани, цесарки та навіть білки.

Численні пропагандистські сюжети та відео, на якому Олег Зубков ловив єнотів у вольєрі та вантажив у клітку, за задумкою окупантів мали б розповісти про нібито “врятованих тварин”: і “гарцювання” перед ними лами Роми, і виловлювання єнотів “ГОЛИМИ РУКАМИ”, і обійми Зубкова із хворою вовчицею тощо. У сюжетах висвітлювалася абсурдна теза про те, що ці тварини нібито підтримують російських військових, - наголосили у представництві.

Сам Зубков заявив, що тварин до окупованого Криму забрав нібито “тимчасово та поверне у повному складі, коли ситуація в Херсоні нормалізується”.

Зазначимо, що нормалізація — а точніше деокупація, не лише Херсонщини, а й Криму — вже йде повним ходом, тож викрадені тварини обов’язково повернуться додому, - наголосили у відомстві.