У пресслужбі президента Болгарії Румена Радева заявили, що Крим юридично належить Україні, але контролюється Росією

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Листопада 2021, 09:37
Ліна Тимошина
23 Листопада 2021, 09:37

Пресслужба президента Болгарії Румена Радева пояснила позицію глави держави щодо окупованого Криму через його висловлювання під час теледебатів під час передвиборчої кампанії. Заяву опублікувало державне агентство БГНЕС.

З юридичного погляду Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку його суверенітету та територіальної цілісності. Водночас, як наголосив у ході передвиборчих дебатів президент Румен Радев, "нині" Крим перебуває під контролем Росії, і більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою", - йдеться у заяві.


У пресслужбі зазначили також зазначили, Радев "неодноразово поділяв побоювання щодо можливої ​​ескалації напруженості в регіоні, і зокрема на сході України, і закликав вжити адекватних заходів щодо зміцнення довіри та діалогу для зменшення конфронтації та створення умов для мирного врегулювання конфлікту".

Як повідомляли QIRIM.News, 19 листопада під час дебатів кандидатів в президенти чинний президент Болгарії Румен Радев заявив, що Крим є територією РФ, а західні санкції - неефективні.

Пізніше, як писалиQIRIM.News, голова підконтрольного Кремлю голови болгарської громади півострова Іван Абажер заявив, що надіслав запрошення президенту Румену Радеву відвідати окупований Крим.

QIRIM.News повідомляли, що чинний президент Болгарії Румен Радєв перемагає на виборах глави держави. У другому турі виборів, що відбувся в неділю, 21 листопада, Радєв отримав близько 68% голосів виборців. Опозиція заявила про порушення.