У Прокуратурі АРК відреагували на рішення нідерландського суду стосовно «скіфського золота»

Новини України та світу
Шевчук Микола
09 Червня 2023, 18:56
Шевчук Микола
09 Червня 2023, 18:56

Механізми міжнародного правосуддя нешвидкі, але точно дієві, тому крок за кроком Україні вдасться відновити справедливість і в інших судових процесах, де російська сторона відповість за скоєне.

Про це заявив керівник Прокуратури Автономної республіки Крим (АРК) та міста Севастополя Ігор Поночовний.

Сьогодні Верховний суд Нідерландів відмовив окупаційним «кримським музеям» та зобов’язав музей Алларда Пірсона передати «Скіфське золото» Національному музею історії України, до деокупації українського півострова.

Для відновлення справедливості знадобилось майже 10 років судових процесів та кропіткої роботи українських юристів. Від самого початку представники прокуратури автономії долучалися до процесу повернення експонатів. Було розпочате кримінальне провадження та застосовані відповідні заходи для унеможливлення заволодіння «Скіфським золотом» окупантами у випадку негативного рішення нідерландського суду. Також, прокурори були залучені до роботи Міжвідомчої робочої групи, спільно з представниками Мін'юсту, Мінкульту та МЗС для вибудовування стратегії захисту інтересів держави — спочатку у суді першої, а пізніше і в апеляційній інстанції, - написав він.

Чиновник підкреслив, що росія віками намагалася привласнювати культурне надбання України, видаючи його за власне.

У 2014 році, з початку окупації півострова, РФ розпочала кампанію з розграбування та знищення унікальних пам’яток архітектури, мистецтва та історії України на півострові під виглядом їх «реставрації», «відновлення» та перевезення до москви нібито для виставок. Після повномасштабного вторгнення, такі злочини відбуваються й на інших окупованих територіях України.

Механізми міжнародного правосуддя нешвидкі, але точно дієві, тому крок за кроком Україні вдасться відновити справедливість і в інших судових процесах, де російська сторона відповість за скоєне, - відзначив керівник прокуратури.

Нагадаємо, Верховний суд Нідерландів ухвалив, що «скіфське золото» має бути повернене Україні.