У рамках парламентського саміту Кримської платформи омбудсмани 50 країн обговорять способи звільнення бранців Кремля

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2022, 12:58
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2022, 12:58

Україна ініціювала онлайн-зустрічі з омбудсманами різних країн щодо питань порушень прав людини на тимчасово окупованому росією Кримському півострові. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час зустрічі з громадськими організаціями з нагоди 100 днів своєї роботи на посаді Омбудсмана України, повідомляє ZMINA.

За його словами, участь у цій зустрічі наразі підтвердили близько 50 омбудсманів.

На цій платформі ми будемо підіймати питання, зокрема бранців Кремля та громадян України, які отримали величезні роки ув’язнення, що масово штампують російські суди, – сказав Лубінець.

Уповноважений ВР з прав людини вважає, що міжнародний тиск діє на російську федерацію.

Ми це побачили по зерновій ініціативі, яка почала працювати через призму співпраці з ООН. Так само ми шукаємо додаткові аргументи, методи, механізми впливу на країну-агресора, щоб вона повертала бранців Кремля, – додав Омбудсман.

Нагадаємо, 24-25 жовтня у Загребі пройде перший Парламентський саміт Кримської платформи.

Як повідомляли QIRIM.News, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що перший Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи, який відбудеться 24-25 жовтня у Загребі, є важливою ланкою на етапі втілення стратегічних рішень очільників країн світу безпосередньо на рівні парламентів світу.

Як писалиQIRIM.News, в Представнництві Президента України в АР Крим розповіли, чого парламентський саміт Кримської платформи пройде саме у Загребі.