У разі збройної агресії з боку РФ проти України посилять охорону та оборону мостів через річку Дніпро, а також ГЕС, АЕС та інших об’єктів критичної інфраструктури - Міноборони

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 13:45
Фото: Військове телебачення України
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 13:45

Чергові підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України цілодобово несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави. До нього залучено понад 1000 військовослужбовців виду, сотні одиниць військової техніки Повітряних Сил, що забезпечує винищувальне та зенітне ракетне прикриття об’єктів критичної інфраструктури, важливих державних об'єктів України, повітряного простору. Про це повідомив речник Центру оперативного інформування Леонід Матюхін.

Враховуючи військово-політичну обстановку, яка складається довкола державних кордонів України, на загрозливих напрямках вжито заходів щодо посилення повітряного прикриття даних об'єктів у визначених районах та локаціях.

У разі збройної агресії з боку Російської Федерації проти України планувальними документами з питань застосування військ (сил) Збройних Сил України сплановано посилення охорони та оборони мостів через річку Дніпро, а також ГЕС, АЕС та інших об’єктів критичної інфраструктури. Підрозділи інженерних військ ЗС України наявними силами та засобами спроможні забезпечити поромно-мостові переправи в інтересах дій Збройних Сил України та інших складових сил оборони держави. Для виконання цього завдання у наявності достатня кількість понтонно-мостових та автодорожніх підрозділів, - зазначив Матюхін.

Досвід, набутий підрозділами Державної спеціальної служби транспорту під час бойових дій на сході України дозволяє успішно виконувати завдання з технічного прикриття, відбудови, встановлення загороджень на об’єктах транспортної системи України з метою забезпечення діяльності Збройних Сил та інших військових формувань, створених відповідно до Законів України, зазначив Матюхін.


Особовий склад Служби готовий до охорони об’єктів національної транспортної системи України, виконання інших завдань, пов’язаних із участю в обороні держави та забезпеченням ефективного функціонуванням національної транспортної системи.

Як повідомляли QIRIM.News, найбільш ймовірним часом досягнення готовності для ескалації з боку Російської Федерації буде кінець січня, заявив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюється в 94,3 тисячі осіб.

Як повідомляли QIRIM.News, у листопаді начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія зосередила понад 92 тисячі своїх військових біля кордонів України та готується до атаки наприкінці січня - початку лютого 2022 року.