У річницю «референдуму» у Криму цивілізований світ висловив незмінну позицію його невизнання

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
16 Березня 2021, 19:17
Тетяна Нікішина
16 Березня 2021, 19:17

У Криму 16 березня 2014 року відбулося злочинне дійство, яке російські окупанти досі називають «референдумом».

Тоді вони підняли питання щодо того, частиною якої держави має намір стати — не їхній, чужий — півострів.

Відомо, що напередодні ганебного дійства, 15 березня 2014 року, Радбез ООН намагався ухвалити резолюцію, що засуджувала проведення «референдуму» у Криму як нелегітимного. Проте це не вдалося тоді зробити через вето, накладене Росією.

Тоді 13 із 15 членів Ради Безпеки підтримали документ. Росія проголосувала проти, Китай утримався. Росіяни заявляли, мовляв, ООН забороняв мешканцям Криму визначати власне майбутнє.

Тому сьогодні весь цивілізований світ відкрито знову заявляє, що ніколи не сприймав і не сприйме чинним проведений під дулом автомата «референдумом» у Криму.

Так, Велика Британія ніколи не визнає фіктивний «референдум» РФ у Криму, який є кричущою неповагою до українських і міжнародних норм, заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Сім років тому Росія провела фіктивний «референдум», намагаючись узаконити свій незаконний контроль над Кримом. Велика Британія ніколи не визнає цієї кричущої неповаги до українських і міжнародних норм. Наше послання залишається чітким: Росія має повернути Крим Україні, — написала Сіммонс у Twitter у вівторок.

Туреччина в черговий раз заявляє про неприпустимість незаконної анексії Криму, що є грубим порушенням норм міжнародного права. Анкара підкреслює прихильність до територіальної цілісності та суверенітету України.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) Туреччини в зв'язку з сьомою річницею незаконної анексії півострова Крим.

У заяві нагадується, що 16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим було проведено незаконний референдум, результати якого були використані як привід для анексії Криму.

Туреччина надавала і надає особливого значення безпеці, добробуту і збереженню культурної ідентичності кримських татар, які є споконвічним етносом на півострові Крим, — йдеться в офіційній заяві МЗС Туреччини.

Туреччина продовжить уважно відслідковувати процеси в Криму, підкреслили у заяві.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у сьому річницю невизнаного світом «референдуму» в Криму закликав Росію повернути Україні контроль над анексованим півостровом.

Про це повідомляє офіційний твіттер-аккаунт посольства США в Києві.

Через сім років після бутафорського референдуму захоплення Криму Росією досі незаконне. США не визнають і ніколи не будуть визнавати незаконну окупацію Криму Росією. Крим — це Україна, — йдеться в повідомленні.

Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політв'язнів, яких вона незаконно утримує, і повернути Україні повний контроль над півостровом, — цитує Блінкена посольство.

Як повідомляли «Кримські новини», у Києві потролили російських дипломатів — біля їхніх місць проживання та роботи з’явились плакати, на яких росіяни визнають Крим українським.

Як повідомляє УП, на інформаційних матеріалах зображені обличчя співробітників російської дипмісії, які одночасно працюють на Головне управління Генштабу РФ і ФСБ.

На плакатах українською та російською написано про переконання дипломатів у тому, що «Крим — це Україна».