У російському СІЗО вирує COVID-19: захворіли фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 15:25
Енвер Аметов, Осман Аріфмеметов, Яшар Муедінов, Руслан Сулейманов і Рустем Шейхалієв
Хельга Полтавка
01 Липня 2021, 15:25

Адвокат Айдер Азаматов заявив, що в російському СІЗО-5 у Ростові-на-Дону вирує COVID-19, через що фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», які там перебувають, необхідно змінювати запобіжний захід.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

У п'ятому СІЗО просто вирує цей COVID і треба вживати заходи і змінювати запобіжний захід людям. Інакше їхньому здоров'ю, а то і життю загрожує велика, величезна небезпека, — сказав Азаматов.

За його словами, троє з «п'ятірки» сімферопольської групи, виділеної в окреме провадження, захворіли на коронавірус.

Це Джеміль Гафаров, Сервет Газієв та Ерфан Османов, — повідомив адвокат, зазначивши, що Османов хворий на пневмонію, швидше за все спричиненою коронавірусом.

Саме з цієї причини, вважає Азаматов, людей часто не доставляють на судові засідання.

Він зазначив, що адвокати неодноразово вимагали від російського суду розглянути питання про зміну запобіжного заходу підзахисним, особливо Газієву і Гафарову, у яких ситуація зі здоров'ям була складною і до коронавірусу, проте судді стверджують, що в слідчому ізоляторі нібито надається необхідна медична допомога.

Судді, як завжди, посилаються на слідчий ізолятор, що там начебто надають медичну допомогу, але… на останньому процесі вже було видно, що судді теж вже розуміють, що ні про яку медичну допомогу не може бути й мови у СІЗО-5, тому що на запити суду СІЗО-5 жодних медичних документів не надає, — пояснив адвокат.

На його думку, відмова розглядати зміну запобіжного заходу фігурантам «другої сімферопольської справи» пояснюється її політичним характером.

«Я думаю, що не змінюють запобіжний захід лише з однієї простої причини: усі знають — справа політична, гучна. Ці люди є політв'язнями, громадянами України, кримськими татарами. Про цю справу знають у всьому світі, я не знаю, що потрібно для того, щоб судді змінили запобіжний захід. Вже є усі підстави це зробити, але вони нічого не роблять», — зазначив Азаматов.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року в тимчасово окупованому Росією Криму в селищах Кам'янка, Строганівка, Біле під Сімферополем, де переважно живуть кримські татари, співробітники ФСБ, ОМОНу, Росгвардії, поліції, ДПС провели масові обшуки.

Як повідомляли «Кримські новини», уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Російська Федерація переслідує 93 кримських татар за політичними мотивами, з них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ.