У Росії оголосили вирок кримськотатарським активістам (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Новини
Євген БерезовськийQHA
24 Грудня 2018, 10:57
Фото: Facebook
Євген БерезовськийQHA
24 Грудня 2018, 10:57

Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону сьогодні, 24 грудня, оголосив вирок фігурантам надуманої «справи Хізб ут-Тахрір» («перша бахчисарайська група») кримським татарам Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеітову, Ремзі Меметову. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

Так, Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

— Решті по 9 років позбавлення волі в колонії суворого режиму!!!, — написав Курбедінов.

Громадська організація "Кримська солідарність" розмістила у себе на facebook-сторінці відео з коментарями родичів і адвокатів засуджених, а також активістів, які зібралися сьогодні поблизу будівлі російського суду.

LIVE. Суд по «делу Хизб ут-Тахрир» ( первая бахчисарайская группа).24.12.2018Комментарии адвокатов, активистов и родственников.

Опубліковано Крымская солидарность Неділя, 23 грудня 2018 р.

Нагадаємо, фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» затримали 12 травня 2016 року в Бахчисараї в анексованому Криму. Силовики провели численні обшуки в будинках кримських татар і звинуватили їх у тероризмі. Окупаційна влада заявила, що усі затримані кримськотатарські активісти — учасники забороненої в Росії терористичної організації «Хізб ут-Тахрір».

21 грудня 2018 року відбулося судове засідання, на якому кримські татари виступили з останнім словом.

Енвер Мамутов повідомив, що слідчий приходив до нього і вимагав співпрацювати, а у разі відмови погрожував максимальним терміном за статтею 205 (терористичний акт). Зеврі Абсеітов, у свою чергу, зазначив, що у слідства немає доказів. Рустем Абільтаров додав, що усіх фігурантів «справи» за місцем проживання характеризують позитивно. Ремзі Меметов підкреслив, що ні в нього, ні у інших кримськотатарських активістів зброї не було, як стверджує слідство.