У Сенаті США пропонують санкції проти Путіна в разі вторгнення в Україну

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Січня 2022, 09:07
Ліна Тимошина
13 Січня 2022, 09:07

26 сенаторів від Демократичної партії США зареєстрували законопроєкт, який передбачає запровадження персональних санкцій проти президента РФ Володимира Путіна у разі вторгнення в Україну. Про це повідомляє Deutsche Welle, з посиланням на офіційний сайт комітету.

У разі нападу документом пропонується ввести персональні санкції щодо політичного та військового керівництва РФ: президента Володимира Путіна, прем'єр-міністра, міністра закордонних справ, міністра оборони, начальника Генерального штабу Збройних сил, а також командирів різних родів збройних сил, включно з повітряно-десантними та військово-морськими, - пише видання.

Також документ передбачає запровадження санкцій щодо російських фінансових інституцій: "Сбербанк", "ВТБ", "Газпромбанк", "Альфа-банк" тощо.

Дія проєкту поширюється і на компанії РФ, що пропонують безпечні системи грошових переказів, зокрема SWIFT, які банки використовують для міжнародного обміну ключовою інформацією з іншими фінустановами, - повідомляє видання.

Крім того, документ пропонує заборонити операції з суверенним боргом Росії та передбачає визначення додаткових секторів і галузей російської економіки, щодо яких мають бути введені санкції, включно з нафто- й газовидобувними та переробними. В законопроєкті йдеться, що США також мають розглянути всі доступні заходи для запобігання запуску газопроводу "Північний потік-2".

Також передбачається виділення Україні додатково 500 мільйонів доларів безпекової допомоги в разі вторгнення РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко після засідання Ради Росія - НАТО заявив, що для деескалації "країни НАТО мають припинити будь-яке військове сприяння Україні".

Як повідомляли QIRIM.News, 12січня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції після засідання Ради Росія - НАТО в Брюсселі заявив, що члени НАТО не погодилися на вимоги РФ щодо не розширення Альянсу.

Як писали QIRIM.News, 5 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ЄС нині працює над жорсткими економічними санкціями, які дозволять стримати РФ від нової хвилі війни в Європі.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 грудня президент РФ Володимир Путін на колегії Міноборони за підсумками року сказав, що Росія готова вживати військово-технічних заходів, якщо НАТО наблизиться до її кордонів.