У Сервера Мустафаєва погіршився зір, є проблеми із зубами, болять ноги та турбує серце: родина політв'язня відвідала його у колонії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Грудня 2022, 12:03
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
06 Грудня 2022, 12:03

Політв'язень, правозахисник і громадянський журналіст Сервер Мустафаєв має низку проблем зі здоров'ям. Зокрема, у нього погіршився є зір, є проблеми із зубами, болять ноги та турбує серце.

Про це розповіла дружина бранця Кремля Майє Мустафаєва, повідомляє "Кримська солідарність".

На початку листопада Майє Мустафаєва разом із батьками та рідною сестрою відвідали виправну колонію у Тамбовській області, де кримськотатарський правозахисник та політв'язень Сервер Мустафаєв відбуває своє "покарання".

Сервер багато читає, але вже в окулярах, оскільки за час перебування під вартою зір погіршився. Є проблеми із зубами, болять ноги, оскільки є плоскостопість, часто турбує серце та з'явилася ліпома грудної клітки зліва, - йдеться у повідомленні.

Харчування не відповідає вимогам, у дні, коли готують свинину, Мустафаєв не їсть. На території колонії є магазин, але поки черга доходить до нього, магазин уже порожній.

За ці роки скільки всього разом пройшли (фігуранти «другої Бахчисарайської групи», - ред. КС) намагалися триматися разом, але після їхнього розподілу по колоніях, каже, ніби серце поділили на 7 частин. Дуже сумує за ними, – розповіла Мустафаєва.

За її словами, правозахисник побачив багато національностей на своєму шляху і щоразу вражався своїм непокірним народом, пишається ним.

Незважаючи ні на що, наш народ не зупиняється і рухається вперед. Щоразу потрапляючи до камер з різними людьми та націями, співкамерники дивувалися кримським татарам, наскільки сильний і згуртований народ. Хтось передачу зробить, хтось листа напише і це всі різні люди та скільки людей постійно їздили на суди. Для них це чуже і дике, - сказала дружина політв'язня.

Як повідомляли QIRIM.News, під час утримання у виправній установі Мустафаєву не надавали медичної допомоги.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року в окупованому Бахчисараї співробітники ФСБ затримали шістьох кримських татар - Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір'яєва та Ернеса Аметова. 21 травня 2018 року були затримані у своїх будинках та заарештовані в рамках цієї ж кримінальної справи Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв. За версією "слідства" провина затриманих кримських татар полягала у причетності до діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрир у Криму.

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок фігурантам Другої бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрир". Мустафаєва засудили до 14 років позбавлення волі та ще рік обмеження.

Нагадаємо, правозахисний центр «Меморіал» (визнаний іноагентом та ліквідований) визнав фігуранта політичним в'язнем та заявив про необхідність його негайного звільнення. На захист Мустафаєва виступили міжнародні правозахисні організації Amnesty International та FrontLine Defenders.