У Севастополі пригрозили проблемами підприємцям, які не здають співробітників у військкомати

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Жовтня 2022, 15:55
Асіф АлієвQHA
05 Жовтня 2022, 15:55

У Севастополі підприємцям «порекомендували» здати у військкомат списки працівників для мобілізації.

Як повідомляє Меріїдан Севастополь, самим керівникам фірм радить «про всяк випадок» скласти довіреність на ведення бізнесу.

Так званий "віце-губернатор" Севастополя Марія Литовко рекомендує роботодавцям подати до військкоматів списки співробітників, які можуть підлягати частковій мобілізації.

За словами Литовка, якщо у військкоматі є інформація, що колишній співробітник значиться на даному підприємстві, то повістка може бути направлена ​​за місцем його роботи. У такому разі проблеми можуть виникнути у самого роботодавця, оскільки він своєчасно не повідомив військкомат. Тож цим питанням краще перейматися саме зараз, заявила Марина Литовко під час прямого ефіру у соціальній мережі «ВКонтакте».

За її словами, підприємцю необхідно подумати, на кого оформити довіреність. Вона також повідомила, що більшість нотаріусів «ідуть назустріч» та приймають мобілізованих без черги, а сам документ видається протягом одного дня. Також можна скористатися сервісом на сайті податкової служби, за допомогою якого протягом п'яти днів можна закрити маленьке ІП.

— Є підприємства великого масштабу, тоді можна запровадити ще одного директора (про всяк випадок) або видати довіреність. Буває, що директор в ІП сам веде бухгалтерський облік, тоді варто задуматися від аутсорсингової компанії, яка вестиме облік, – порадила Литовко.