У Сімферополі — без притоків, а в Ялті економлять на насосах

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Березня 2021, 12:46
Аянське водосховище
Ірина Требунських
22 Березня 2021, 12:46

За останній тиждень, від 15 березня, окупаційна «влада» в Криму отримала щонайменше 548 скарг і звернень щодо водопостачання від населення. Переважно скаржилися на відсутність водозабезпечення, прориви, скарги на підвіз, якість води тощо.

Про це під час сьогоднішнього «засідання щодо водозабезпечення» заявив окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов.

У свою чергу директор окупаційного підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов розповів, що за останній тиждень забір води з водосховищ був на рівні притоків.

Щодо притоків у водосховища особливо хвалитися нічим. За тиждень вони не багатьом перевищують добовий відбір. Протягом минулого тижня ми піднімали із західного напрямку 91 тисячу кубометрів води, — сказав він.

За словами Баженова, насосами окупанти начебто знизили забір води з сімферопольських водосховищ до 32-33 тисяч кубометрів води на добу.

Також під час засідання «голова адміністрації» окупованої Ялти Яніна Павленко акцентувала увагу на проблемі електрозабезпечення. Вона зазначила, що протягом трьох місяців мешканці Алупки скаржаться на постійні відключення електроенергії через погодні умови. «Фактично чотири вулиці у нас залишаються без електроенергії — Красногвардійська, Севастопольське шосе, Калініна і частково Говиріних. Там необхідні комплексні роботи із заміни кабелю», — сказала Павленко.

Водночас у коментарях до відео засідання Аксьонова закликали прокоментувати ситуацію з обмеженням води за графіком у Ялті. Повідомляється, що через затяжні дощі вода з мису Ай-Панда почала розмивати набережну, витікаючи в море. У зверненні прикріплено відео, на якому Павленко телефонує до директора водоканалу і запитує, чому при дефіциті на півострові допускається, що прісна вода просто витікає у море.

«З Ай-Панди ми поки воду не беремо, нам достатньо інших джерел. А якщо запустити насоси, то це палити електроенергію», — відповів той.

Недоброе ялтинское утро! Прошу прокомментировать, почему пока в Ялте льют дожди КАЖДЫЙ ДЕНЬ не переставая, тают снега, нас с 25 марта снова сажают на безводный график???? Почему на встрече в Симеизе на днях начальник водоканала юбк на вопрос почему Ай Панда течёт в море размывая набережную говорит что ВОДЫ ХВАТАЕТ???что за диверсия???? Что за водный геноцид без причины????? Ни одного требования предъявить отчеты по выполненным мероприятиям нет!!! И видимо не будет!!! Что вы докладываете в Москву???? Что происходит?? Глобальная диверсия??

Posted by Александра Федотова on Sunday, March 21, 2021

Раніше окупаційна «влада» Криму заявила, що готує «позов» проти України через водну блокаду.

Нагадаємо, що з 3 березня окуповану Ялту знову перевели на подачу води за графіком: по три години вранці та ввечері.

«Кримські новини» повідомляли, що в одному з прокремлівських ток-шоу на російському каналі «Росія 1» обговорювали ідею, що нібито РФ «має право забрати воду» для Криму в будь-якої країни.

Лідер кримськотатарського народу, народного депутат Мустафа Джемілєв пояснив, що вода в незаконно окупованому Росією Криму необхідна окупантам не для населення, а для забезпечення своїх військових містечок, для промисловості.