У Сімферополі біля будівлі окупаційного суду вже десятки затриманих (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 13:27
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 13:27

В окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримують слухачів біля будівлі окупаційного Київського районного суду. Серед них – кореспондент «Кримської солідарності» Куламет Ібраїмов.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Ібраїмов повідомив, що їх везуть до "відділку поліції "Центральний".

На зображенні може бути: 11 людей, військова форма та на відкритому повітрі
Фото: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 4 людини
Фото: "Кримська солідарність"

Затримані: Аблялімов Казим Расимович, Куртнезиров Энвер Муратович, Зекеряєв Абдумаджит Айдерович, Аджиумеров Абдульазиз Абдуроманович, Киямов Шевкет Насирович, Зекеряєв Асан Расимович, Зекеряєв Айдер Абдумаджитович, Усеинов Юсуп Юнусович, Меметов Ісмет Неждетович, Куркчи Рустем Умарович, Сейдаметов Сейтхалил Рефатович, Ібраїмов Куламет Енверович, Умеров Арсен, Джалілов Мідат, Аметов Амет, Іслямов Ремзі, Сейдаметов Сабрі, Белялов Руслан (з інвалідністю).

Один із затриманих Ісмет Меметов розповів, як їх зупинила "поліція". За його словами, чоловіків попросили зайти в автобус нібито для перевірки паспортів.

Ми зайшли до суду, на цей час триває суд. Учора заарештували наших земляків, і ми прийшли, сьогодні мав бути суд. Ми зайшли до суду і запитали, чи можна бути присутніми на суді. Сказали, що суд закритий. Після цього ми вийшли та пішли тротуаром. Нас зупинила поліція і сказала: "Пройдіть в автобус". Ми кажемо: "Чому?". Вони кажуть: "Ми хочемо дізнатися вашу особу". Ми кажемо: "Давайте паспорти ми тут вам покажемо". Вони кажуть: "Ні,  в автобусі перевірять і вас відпустять". Ось ми зайшли в автобус, не знаємо, не розуміємо. Кажемо: "Де тут перевіряють?". Нам нічого не пояснюють тут, кажуть: "Сидіть, у вас перевірять", - сказав Меметов.

Скріншот відео
На зображенні може бути: 5 людей
Фото: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 1 особа та борода
Фото: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 1 особа та борода
Фото: "Кримська солідарність"

Активісти повідомляють, що затриманих слухачів також доставляють і до "Київського відділку поліції.

Затримані: Абдулкаримов Ескандер Шевкетович, Темиргазієв Сеттар Кемалович, Параламов Решат Расимович, Куртумеров Шевкет Еюпович, Ібрагимов Дилявер Серверович, Ягьяєв Ягья Асанович, Усеїнов Сервер Назимович, Меметов Сервер Смедляєвич, Ісмаилов Лемар Алієвич.

Люди прийшли підтримати кримських татар, яких окупанти затримали 24 січня в Джанкойському районі.

На зображенні може бути: 1 особа, борода та сидить
Фото: "Кримська солідарність"

Пізніше стало відомо, що частину слухачів відвезли до "Залізничного" відділу поліції".

Серед затриманих: Аметов Амет Наріманович, Жалілов Мідат Мурадович, Умеров Арсен Білялович, Умеров Руслан Айдерович, Меджитов Наріман Шевкетович, Іслямов Ремзі Таірович, Абдулгазієв Амар Тофікович, Сейдаметов Сабрі Февзієвич.

Як повідомяляли QIRIM.News, зранку під будівлею "суду", де обирають запобіжний захід затриманим напередодні кримським татарам, затримали чотирьох людей, які приїхали на "судове засідання".

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.