У сімферопольському СІЗО людей утримують в полоні, не відкриваючи справ, - Скрипник

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Січня 2023, 12:51
Ліна Тимошина
17 Січня 2023, 12:51

У СІЗО №2 м. Сімферополь тимчасово окупованого Криму частину людей утримують у полоні, стосовно них навіть не відкривають кримінальних справ.

Про це у коментарі Укрінформу розповіла голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

фсб відкрила СІЗО №2 в Сімферополі для утримання викрадених на новоокупованих територіях. Стосовно частини цих людей навіть не відкриті кримінальні справи. Серед них - учасники АТО, військові. Фактично, вони перебувають у полоні, - сказала Скрипник.

Вона зауважила, що до цих людей ніхто не має доступу, їм не надають навіть адвоката. Вони опиняються без жодної правової підтримки.

Адже виходить, якщо немає кримінальної справи, то формально немає підстав для надання адвоката. Очевидно, цих людей ховають від усіх, щоб не було відомо, що з ними робили, - зауважила голова правління Кримської правозахисної групи.

Правозахисниця додала, що всі, кого окупанти незаконно затримують на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, стають жертвами тортур.

Спочатку їх катують російські військові або росгвардія на новоокупованих територіях. Потім перевозять до кримського СІЗО, де катують фсбшники, щоб вони визнали провину. Це стосується усіх: і хто має адвоката, і хто його не має, - акцентувала вона.

Скрипник зазначила, що призначені адвокати є представниками фсб, які покривають тортури, вмовляють людей визнати провину у сфабрикованих справах. За її словами, далеко не у всіх справах вдається домогтися участі незалежного адвоката.