У Сімферопольському СІЗО українців утримують в окремому крилі – ZMINA

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Грудня 2022, 08:51
Фото: ZMINA
Ліна Тимошина
27 Грудня 2022, 08:51

Українців, яких росіяни незаконно вивезли з окупованих територій до Криму, утримують у Сімферопольському СІЗО в окремих будівлях.

Про це повідомляє ZMINA з власних джерел у Криму.

Люди, яким пощастило звідти вийти, стверджують, що їх утримували в окремому крилі. У ньому є як жіночі камери, так і чоловічі. В українців, які перебували там, не було можливості спілкуватися з іншими ув’язненими, які сиділи за дрібні кримінальні злочини. До чоловіків постійно застосовували тортури (судячи з криків та стогонів). Жінок не катували, але водночас вони зазнавали постійного психологічного тиску”, – розповів співрозмовник видання.

За його словами, раніше в кримських СІЗО не катували ув’язнених. Тортури застосовували до того, як людину привозили до слідчого ізолятора.

Співрозмовник зазначив, що є припущення, що співробітники СІЗО до цього не причетні. До того ж вони не контролюють тієї частини приміщення, де утримуються українці. За його словами, людей утримують без належного документального оформлення, через що адвокати не можуть з ними зустрітися.

Доступу до них немає, і адвокатам працівники СІЗО повідомляють, що їхніх підзахисних у них немає. Хоча є докази того, що вони перебувають саме там. Адвокати мають доступ лише до тих осіб, щодо яких уже порушено кримінальні справи або оголошено підозру. Вони оформлені документально, тому в адвокатів є можливість побачитися з ними та захищати їх у межах порушеної кримінальної справи. У цьому разі до таких людей тортури не застосовують, – розповів співрозмовник.