У слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону виявлено спалах коронавірусної інфекції — там тримають фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини
Ірина Требунських
15 Червня 2020, 17:50
Ескендер Абдулганієв (ліворуч) і Арсен Абхаіров. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
15 Червня 2020, 17:50

У слідчому ізоляторі №5 російського Ростова-на-Дону, де тримають фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганієва, зафіксували спалах захворювань на COVID-19. Через це судове засідання у «справі» перенесли на 29 червня, передає «Кримська солідарність».

Адвокат Назім Шейхмамбетов заявив клопотання про те, щоб суд зробив запит на інформацію про стан здоров'я політв’язнів. Суд клопотання задовольнив і найближчим часом повідомить результати.

Умови слідчого ізолятора, дотримання соціальної дистанції та заходів, які могли б мінімізувати ризик зараження і поширення коронавірусу, в російському СІЗО практично зведені до нуля. Тож ризик зараження величезний, — сказав Шейхмамбетов.

Адвокат пояснив, що також з політв’язнями контактували судді, прокурор і сторона захисту під час засідання 10 червня. Якщо підсудні захворіли на коронавірусну хворобу, то всім контактним особам необхідно буде самоізолюватися.

Нагадаємо, що фігуранти «справи» Рустем Емірусеінов, Ескендер Абдулганієв і Арсен Абхаіров були заарештовані у Красногвардійському районі Криму (через це і з’явилася назва «красногвардійська група» – прим. ред.) та перебувають під вартою з 14 лютого 2019 року.

Емірусеінов звинувачується за частиною 1 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії («організація діяльності терористичної організації»), Абдулганієв та Абхаіров — за частиною 2 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії («участь в діяльності терористичної організації»). 6 листопада їм оголосили, що вони залишаться під вартою до 13 січня 2020 року.

Як повідомляло QHA media, 21 травня Південний окружний військовий суд російського міста Ростов-на-Дону провів засідання щодо фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» без участі їхніх адвокатів — всупереч законодавству Росії.